Autók » Lexus » CT200h (2010)

CT200h CT200h

Imádom

Elsőként röviden: Gyermekkori álmaim autója. Megszerettem, megvették nekem (!), imádom, csodálom, rajongok érte. Talán ezért elfogult is vagyok vele. Nem is értem, hogyan lehet más autót is gyártani, amikor ilyen is van.
Egyszerűen jó, kicsi képzavarral olyan mint egy angol szolga. Nem pofázik, csinálja a dolgát. Méltósággal, csendben.
Kicsit lehetne tán több kraft a motorban, de ez van. Ha már kivagánykodtad magad és megértél erre a járműre, gyereket sem kell sok csomaggal szállítanod, ideális lehet.
Aztán most bővebben: 25 éve szerelmes vagyok ebbe a hajtásláncba. Mikor először megismertem, eldöntöttem: egyszer lesz egy ilyenem. Két évvel ezelőtt megjött a lehetőség. Céges kocsi. (Kéretik e szerint értékelni a továbbiakat!) Alapfelszereltségig futotta. Rakattam bele bőrt (én ezt szeretem). Lexus szerint is rendes munka, nem kell megijedni az ilyentől. 18 hónapja használom, teljes megelégedettségemre. A kötelező szervizeken kívül szerelőnél nem járt. Soha semmi baja nem volt, pedig néha lett volna mire panaszkodnia.
Autópályán 6 litert is megiszik 130 feletti tempónál, tényleg.
Átlagosan olyan 5 literrel lehet számolni, de igazán nem megerőltető ennyivel eljárni. Ez alá már csak igen kíméletes módban hajlandó lemenni. Bár csupa város és országút esetén befigyel a 4.5 alá is.
Most jöttünk meg Erdélyből. Csupa város és lassú forgalom, hegyek, stb.
A mellékelt kép ezt mutatja. Pedig ezen a szakaszon szegény megjárta a mezőt, erdőt a Hargitát, stb...
Sokat tudna mesélni. De lehet jobb, ha a szakszervizben nem olvassák, mert még visszavennék a garanciáját (tartós tesztelést bevállalok). Mérhetetlen eleganciával és nyugalommal viselt mindent. A legszarabb kavicsos emelkedőn is olyan nyugalommal indul el, mint semmi más. Köszönhető a hajtásláncnak. (Szeretem.)
És még hosszú ódákat tudnék mesélni. De nagyon dicshimnusz lenne, hagyom is.
Nekem ez kellett.
Néhány szöveges kiegészítés az alábbi pontokhoz:
Megérte a pénzét? (Így biztosan.)
Előző autója: Volt BMW 728i (cápa), 740i, Saab 9000, 900 (kettő is), 9.5 (3 literes), és még vagy másik 10 típus. A legutolsó épp a 9.5.-ös Saab.
Következő autó: Még nem látom a Lexus után mi lehetne, ezt tartom, amíg meglesz. Ki tudja mi lesz annyi év múlva?
Fotó: Sajtó fotók jobbak, mint amit én tudtam volna valaha is csinálni. De azért két kép ide illik. :)

- Semmi (tudom, ez túl rövid leírás, de nagyon hosszan ezt azért nem nagyon lehet részletezni.)

Lexus Buda. Korrektek, gyorsak, segítőkészek. Az ár a kocsihoz igazodik. Nem olcsó, de szerintem a többi sem az. Csak azért nem adok 10-et, mert csak 1 tapasztalatom volt.

Olaszországi márkaszerviz. Velük sem volt semmi baj, sőt. De gondolom felesleges egy Milánó melletti szervizről itt bármit is írni.

Fenntartási költség (6) Évjárat 2011
Megbízhatóság (10) Vezetett km 62000
Előző autója? 9.5 (3 literes benzines) Következő autója? más?
Verdikt (8.1/10)

Lexus CT200h 2010 (2011)