Autók » Land Rover » Discovery (2004)

Discovery 3.0 TDV6 S

Ez nem SUV

5 hónapja hoztam be Ausztriából. Ott az itthoni ár feléért sikerült hozzájutni. 200e km (nem lett tekerve az óra, tulajdonostól vettem számlákkal, igazolt szervíztörténettel), ami osztrák és svájci autópályán került bele nem hagyott nyomot az autón. Minden tökéletesen működik, minden masszív, minden jól átgondolt mérnöki munka eredménye. Az európai piacon kapható legszélesebb terepjáró (NEM SUV!) 202cm széles, magassága 3 fokozatban állítható, a légrugó az egyik legjobb benne. Előző range Roveremben is volt, ott nem volt a helyzet magaslatán a rendszer, valószínűleg a karbantartás hiánya és az elöregedett tömítések miatt. Angliából új légrugó lengéscsillapítóval együtt 35-50e HUF. 7 évente érdemes cserélni, de ennyit megér az a kényyelem amit nyújt. Autópályán kultúrált, 140-nél 10 liter, város 12-13 (13 télen amikor megy a kiegészítő kályha), terepen pedig... Nem nyöszög, nem csörömpölnek a kárpítok, nagyon minőségi összeszerelésű az autó.
Mintha sikerült volna kijavítani szinte minden idegesítő hibát ami az elődoknél volt.
A felező váltó jól jön ha nagyobb vasat kell kihúzni valahonnan, a kapcsolható összekereket hiányolom, de eddig nem is vettem észre mikor kapcsolt be vagy ki.
6-os automata váltó ekkora futásteljesítménynél sem rángat, olyan mint az új. Sajnálom hogy nem a 245 lovasat vettem, ez csak 211 de elférne még egy kevés.
Még egy érdekesség, nem néznek vele bűnözőnek mint egy X5, vagy ML-el, és előzékenyebb a többi autós is. Valahogy nem tudják hova tenni a márkát ami nem is baj. Réteg modell, itthon nem látsz benne "csácsumicsá"-t és "tesó"-kat.

- Eddig még semmi

Saját magam

Fenntartási költség (8) Évjárat 2011
Teljesítmény (8) Km vásárláskor 198000
Előző autója? X5 Következő autója? Discovery
Verdikt (8.9/10)

Land Rover Discovery 2004 (2004)