Autók » Land Rover » Defender (1990)

Defender DEFENDER 90 2.5 tdi

Az elfogadás

A Defender ahogy az előttem szólók némelyikénél nálam is szerelem! Bosszantó apró gondok szinte mindig vannak........évszakoktól és időjárástól függően nem záródik az ajtó vagy menetközben félig kinyílik majd magától megjavul (a zár 25-30e Ft lenne :)), az ablaktörlő darabosan jár és vigyázzba is meg tudom állítani, 2. sebességbe kicsit akadva lehet berakni, a kardánkereszteket amíg a bordás tengelyt ki nem cseréltem 10e km-két dobáltam le ( komplett első kardán 44e Ft), a fékpofák főleg a belsők :) rutinból.....
A zaj, a por és eső elleni szigetelés egyedi (vagy hiányzik) de ezek ilyenek. A hideget és a huzatot már többen emlegették......én már éreztem télen mikor felmelegszik az utastér.....türelem és a térdekre dupla nadrág:)
Amíg az időjárás, a nyakam és a fülem engedi én is letekert ablakkal utazom-így férek el és a körbeüvegezett puttony üvegházi meleget teremt a légkondi hiányában (mentem légkondissal,igen azzal a lábnál lévőssel-külön mese:)).
A fellépők nélkül nehézkes a bejutás, de ha saras akkor meg veszélyes.Kellenek és így marad az egyengetésük és az utólagos hajtogatás.
A rádió...mindegy (a rádiókabarét inkább álló motornál).
A tank és az azt védő lemez között van egy gumi zajcsökkentő (?), ez nem engedte kifolyni a vizet, így szitává vált a rozsdától a tank.Hegesztettünk rá egy flekket önköltségi áron.
Pozitívumok: strapabíró motor (John Deere motorolajjal), jó terepezési tulajdonságok (amikor difikapcsoló felé nyúlkálunk akkor már legtöbbször mindegy), a keskeny hátsó ajtó ellenére szarvas, vaddisznó.... bármi!
100-110 km/h könnyedén és a fogyasztás elfogadható.
SZERETNI KELL ÉS BÁTRAN "BÜTYKÖLNI"!!!

- kuplung munkahenger
- fékmunkahenger karmantyú
- tank
- világításkapcsoló megolvadása
- kontakt hibák
- kardántengely és keresztek tömkelege

saját

Fenntartási költség (3) Évjárat 1995
Teljesítmény (6) Km vásárláskor 220000
Előző autója? 1.1 Következő autója? ?
Verdikt (5.5/10)

Land Rover Defender 1990 (2005)