Autók » Lancia » Ypsilon (2011)

Ypsilon 1.2 Gold

Annak aki az, ami.

Az előző autónk is Lancia Ypsilon 1.4 16V volt, csak még az előző modell. Mivel 3,5 év alatt egy csavart nem kellett benne meghúzni, maradtunk a típusnál. 2011 novemberében rendeltük, Karácsonyra meg is jött. Az ára alacsonyabb volt mint 2008-ban vett előző autónké. Végül 1.2-es 8 szelepes benzines motorral rendeltük, mert a Twin-turbo rázza a kasznit. Ez - a jó öreg motor - illik bele. A felszereltsége Gold, ami a középső felszereltségi szint. De teljesen megfelelő, mert a könnyűfém felnin, és az Alcantara belsőn kívül minden van benne. Az 5 ajtó sokkal élhetőbb mint a 3 volt. Szélesen nyílnak és könnyű a beszállás az autóba. A belseje egy teljesen más belső, mint más autókban megszoktunk. A középre "rendezés" nekem kimondottan bejött. A probléma az vele, hogy egyes fényviszonyoknál nagyon tükröződik. A kidolgozás kimondottan jó, bár úgy érzem - az előzőhöz képest - ez zörögni fog. A motor nem egy "gyorsvonat", de bőven elegendő városi használatra. És a fogyasztása kárpótol. A futóműve kiváló, a magyar utak is elviselhetők vele. Érdekes autó, jó választás olyan embereknek, akik kicsit el akarnak térni a megszokottól. Az eddigi rövid használat miatt, folyamatosan ki fogom egészíteni a beszámolót.

- Szép is lenne...

Autóház Budaörs. Semmi extra...

Fenntartási költség (9) Évjárat 2011
Megbízhatóság (10) Vezetett km 2000
Előző autója? Ypsilon oro cafe 1.4 16V Következő autója?
Verdikt (8.9/10)

Lancia Ypsilon 2011 (2011)