Autók » Lancia » Musa (2004)

Musa Platino 1.4 16V 6M

Imádnivaló

Az autót feleségemmel vettük, akkor 130 ezer leellenőrizhető kilométer volt benne. Platino kivitel, majdnem full extrás (a fontosabbak közül csak az EPS-csomag nem járt az autóhoz). Volt néhány probléma, amelyeket még az előző tulajtól örököltünk, ezek egy részéről tudtunk, a másik része pedig menet közben jött ki (részletes hibalista lentebb). Ezeket amint tudtuk, javítattuk. A második javítási kör már nem esett olyan jól, remélem, hogy most egy ideig hibamentesen autózhatunk.

Az autó kényelme/megjelenése elég sokmindenért kárpótolni tud. Hozzá kell tenni, a kétszínű fényezés nagyon sokat hozzátesz az autó összképéhez, igazán szerethető darab. Az ülések hosszabb úton is kényelmesek, méretéhez képest bőven van hely elöl és hátul is. A napfénytető az egyik legjobb extra, így világos beltérrel kombinálva mindig jó érzés beszállni. Ezen a felszereltségi szinten (Platino) elég jól variálható a beltér, a hátsó ülések is csúsztathatók, támlájuk dönthető is. Nyilván előfordulnak filléres megoldások a beltérben (kézifék környéke, hátsó ajtó borítás, csomagtartó burkolása, a műanyagok minősége a kevésbé látható helyeken), de az összhatás nagyon meggyőző, legalábbis ha nem nézzük túl közelről a részleteket odabent.

Viszonylag csöndes a beltér, a szélzaj autópálya-tempónál is megfelelő szinten marad, de az extrák olykor tudnak zörögni rossz minőségű úton (pl. a napfénytető rolója). A hat sebességes váltó miatt a motor hangja még nagyobb sebességnél sem zavaró. Cserébe viszont sokat kell kapcsolagatni, mert a motor az alsó fordulatszám tartományokban elég vérszegény. Pörgetve megjön az ereje, de akkor a fogyasztás is megnő. A futómű nehezen bírkózik meg a 16"-os nyári kerészettel, 15"-ös lemezfelni-téli gumi kombóval sokkal élvezetesebb a vezetése. A kormányzás amúgy sem a legnagyobb erénye a Musának, ezzel a kissé szintetikus érzetű szervóval. A City Servo rásegítést csak viccből kapcsolatam be, és nevettem.

- Önindító zsírozása, nyekergett indításkor
- --------
- Vezérléscsere (az előző szervízben hanyagul csinálták meg)
- Generátorcsere
- Hátsó fékek teljes cserése (dobfék+betét)
- Főtengely szimering
- Akkumlátorcsere
- --------
- Kuplungszett-csere
- Váltótömítés cseréje
- Kapcsolórúd szimering (váltó)
- Féltengely szimeringek (jobb-bal)

Német Mihály, Fiat-szervíz, Dunakeszi
Nagyon jó tapasztalataim vannak a helyről, minden a megbeszéltek szerint zajlott (pontos, megbízható szerelő, maximálisan vigyáz a rá bízott autóra). Utólag talán csak azt tudnám negatívumként leírni, hogy nem vett észre egy-két olyan dolgot, melyeket később felfedeztek egy másik szervízben (a generátor és a vezérlés problémáira gondolok itt). Azonban az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a két szervízlátogatás között eltelt időben viszonylag sok kilométer került az autóba, ami felerősíthette a problémákat. Összességében abszolút elégedett vagyok.

Lancia Szabó, Érd
Nagyon elégedett vagyok a műszaki részleggel. Mindig pontosan dolgoztak, súlyozva a felmerült hibák javítási sorrendjét. Javítás után mindig átnéztük a javított tételeket, próbakörre mentünk, közösen ellenőriztük a jaívítás eredményét. Sajnos előfordult olyan eset, amikor eléggé összekoszolták az autó ajtókárpitját. Ez egy világos belterű autónál eléggé szembetűnő.

Fenntartási költség (5) Évjárat 2007
Előző autója? Következő autója? Még nem tudom