Autók » Lancia » Kappa (1994-2001)

Kappa 2.0 20v LS

Lancia Kappa. Dögös szedán.

Korábban 3 évig használtam egy 2.5-ös 156-ot,de túl kellett adnom rajta a családi béke érdekében. 5 év Laguna kombi után újra olasz autót kerestem mert egyszerűen hiányzott az érzés amit ezek az autók adni tudnak. Alfa lett volna a célpont de mivel csak V6 jöhetett szóba,túl sokat kellett várni egy elfogadható állapotú darabra,îgy keresgéltem mi lehet még a piacon. Aztán egy nap felraktak egy igéretes Kappát. Kintről hozták be,végig egy tulajdonos, hihetetlen futásteljesítmény. Ezt látni kell. Gyönyörű állapotban volt,a motor selymesen járt,minden működött. Nem kellett sokat gondolkodni rajta elhoztuk.
Elképesztő hogy egy 20-onéves autó ilyen állapotban lehet. Feszes futómű,tiszta szinte újszerű utastér,működő digitális klíma. A váltó a legjobb amit eddig volt szerencsém használni. Számomra azonban mindig a motor a lényeg. 2 literes 5 hengeres szívómotor 155 LE. Az egy dolog hogy jól húz,de ami meglepő volt nekem az a csendessége. Országuti tempóról 5-ödikben kényelmesen lehet előzni,semmi erőlködést nem érezni,pedig a súlya bőven 1400 kiló fölött van. Masszîv az autó,a csomagtartó majdhogynem kétkezes nyitást követel. Az ajtók csukódása németesen súlyos.
De persze akad negatívum is.
A fékek egy kissé alulméretezettnek tűnnek a mai autókhoz mérve.
A szervo rásegítés nekem már kissé túlzó.
A tetőn van egy kis rész ahol a lakkréteg már kopásnak indult,de hát egy ilyen korú autónak ezt már nem lehet felróni.
Tetszik hogy az emberek megnézik,nem tudják hova tenni a tipust. A sok Suv között egy klasszikus sedan.
Utazásokhoz használjuk. Ahogy telnek a kilóméterek,gyűlnek a tapasztalatok folytatom a leîrást.
2023.május.

- Akksi(30e),vezérlés(100e),gyertyák(50e),kipufogó középsődob(50e).