Autók » Lancia » Delta (2008)

Delta 1,4 T-Jet (120 LE) Silver

Ti Amo

Céges autóként kaptam, már használtan. Kicsit féltem, hogy jaj olasz, de elfogadtam, mert a formája, felszereltsége tetszett, a költségek meg nem engem terheltek.
És szerelem lett.
Korábbi Golf 5-öm után sokkal kényelmesebb, tágasabb. Hátul nagy tér, ülések előre-hátra sínen mozgathatók és dönthetők, meglepően nagy autó a kategóriájában.
Nagyon jó belső anyaghasználat, mindenhol bőr és puha műanyag.
És ment is. A turbo miatt már alacsony fordulaton is jól gyorsult, könnyű volt vele előzni.
Kicsit diesel-es a hangja.
A fogyasztása nem tetszett, a vegyes 8,5 körüli, pályán ~7,5, városban 10 fölött volt (sokat mentem rövid szakaszokat hidegen).
A futóműve nekem kemény volt, megérezte az összes döccenőt; fekvőrendőr csak szinte állva. (főleg a nyári 17-es kerekeken, a téli 16-os egy fokkal jobb, de az is kemény)
Tetszett a Blue&Me, bár nem ment a bluetooth audio (csak a hívás), de usb-n kezelte töltés közben a spotify-t is kormányról és nem kellett jack kábel.
1 évig volt csak társam, 4 éves lett és cserélni kellett, kicsit fájt a szívem.
Nekem nagyon tetszett; szép, egyedi, kényelmes, jól felszerelt, megbízható autó.
Csak ajánlani tudom.

- Leesett a vezető oldalon a kulcslyukat védő műanyag elem, csak teljes kilincs cserével javítható. - Fékezésnél rázott, betétcsere megoldotta. - A telefon töltőkábelétől kis helyen feketére kopott az ezüst műszerfal. - Ablaktörlő csíkosan törölt, lapát csere után is.

Olasz Autók Háza márkaszerviz

Fenntartási költség (7) Évjárat 2012