Autók » Lancia » Dedra (1989-1999)

Dedra 2,0 16V

Sokan szeretnek élni, de az olaszok tudnak is...

Csak beleülsz, és tudod, hogy olyanok találták ki akik nagyon tudnak élni. Szerintem mind a külső forma, mind a belvilág olyan amit - akár változtatás nélkül is - át kellene menteni a kilencvenes évekből napjaink autógyártásába. Frappáns, dögös, egyszerűen úgy jó, ahogy van.
Racionális okokból lassan cserélnem kellene, de a szívem majd megszakad. Nézegetem a 3-4 éves autókat, van néhány jó forma, meg jó motor is, de nehéz a feladat...
Előtte sima 1.6 Dedrám volt, azzal voltak gondok, de ez szerencsés példány. Standard olaszos történetek előfordulnak (kontakthibák, lengéscsillapítók kontra magyar utak), de szerintem ez bőven belefér az olaszságba. Szereléssel szerencsés vagyok, mert kiváló barátom egy Lancia félisten +olasz bontós beszerzéssel egész gazdaságos a fenntartás. Fogyasztása városban 10 liter körül, országút 7,5-re kijön.
Teljesítmény: Selenia olajat neki, meg minőségi benzint ´oszt miénk a világ. Nem alaptermészetem, de az idők folyamán késztettünk önvizsgálatra 4-es golfot autópályán, városban meg néhány péntek esti zseléhuszárnak nyílt lehetősége a hátsó profil részleteinek gondos tanulmányozására.
Kicsit hangolt a kipufogó, de nincs rá szükség, mert az igazi dögös hang a motorháztető alol érkezik. Életvitelhez univerzálisan igazodik: elsőbálozó lányt nyugodtan elkérheted a szülőktöl (alapjáraton gurulj a ház elé - el fogják engedni), az utcából kiérve meg gááááááááázt !!!!! Vagy vidd el a gyereket óvodába, majd simán behozod a késést, és időben odaérsz a gyorsulási versenyre.
Én imádom.

- lengéscsillapítók