Autók » Lamborghini » Espada (1968-1978)

Espada ESPADA S3

A legszebb pingpongasztal

Gyerekkorom alomautoja, ezert kicsit elfogult vagyok. Kb 12 eves koromban lattam az elsot (es sokaig az utolsot) Siofokon. A tulaj minden nap a Paprika csardaban ebedelt en pedig minden nap ott acsorogtam az auto mellett amig a digo kajalt. Tobb mint 30 evvel kesobb sikerult megvennem egy eredeti 7.000 merfoldes egy tulajdonos autot. Gandini szerintem (sokak altal vitatott) egyik legszebb alkotasa. Vezetni mar viszont mas. A mai elektronikaval teletuzdelt idiota biztos autokhoz kepest ez egy szornyszullott. A 350 loerot keptelenek atvinni az utra a 205/70-es gumik. abs, esp, esc,pdk es semmi 3 betus extra nincs, szervokormany nincs, kiporgesgatlo nincs. Van 6db dupla weber, 2x70 liter uzemanyagtartaly, 350 loero es hatartalan elvezet. Meglepo de 4 szemely szamara is elfogadhato a helykinalat, es meg csomagtartoja is van. Futomuve es ballonos gumijai sokkal jobban birjak a hazai utakat mint a Gallardo. Meglepoen jo egyenesfutas. Szervo hianya miatt a parkolas ferfi embert kivan. 39 eves olasz auto eredeti fenyezessel, egyetlen rozsdafolt nelkul es hibatlan eredeti borbelsovel. Megegyszer megismetlem olasz, nem nemet.
A forma sokakat megoszt. Nekem tetszik de legtobben nem szeretik vagy legalabbis szokatlannak tartjak. A teteje akkora es olyan sima, hogy ping-pong asztalnak is megfelel. Hosszu evekig alulertekelt tipus volt, de az utobbi par evben rendkivul gyorsan megy fel az ara.

- gyujtaskapcsolo

sajat