Autók » Lada » Niva (1976)

Niva 1.6

Javíthatatlan terepjáró

Terepjárónak nagyon jó. Ez a jó pont. Ezen kívül kényelmetlen, kicsi, hangos és állandóan van valami baja. Mióta megvettem többet volt a szerelőnél mint nálam. Amint kijavítasz egy hibát, előjön a következő és mire a végére érsz, kezdődik az egész elölről. Szerencsére nem drága az alkatrész hozzá, viszont ritka gyenge a minőség. A probléma igazából csak az hogy Magyarországon nem lehet gyári orosz alkatrészt kapni, ami meg román vagy ukrán utángyártott az semmit nem ér. Ha nem akarsz állandóan szervizbe járni vele akkor vegyél mást.
Nem az a baj hogy drága a sok javítás, hanem hogy ha nem mész ki Oroszországba az alkatrészekért, akkor nem lehet jól megcsinálni hogy sokáig rendben legyen.
A sok probléma ellenére valamiért szerettem. Vezetni, terepezni jó, élmény volt.
Ha meg tudod javítani magadnak (főleg futómű környékén lehet gond) és terepjárózni szeretnél akkor tudom ajánlani. Ha viszont olyan autót keresel amivel nem lesz gondod, akkor rossz helyen keresed. Ezekkel a béna alkatrészekkel Aro kategória. Ezek után ha terepjáró kell akkor japán.

- Komplett futómű kuka volt, összes szilent és gömbfej csere. Első tárcsafék, hátsó dobfék. Kerékagy menet közben eltört, kipufogó rendszeresen leszakad, fűtőventilátor besült, kuplung (ez mondjuk csak elkopott), motorgenerál (vagyis inkább csere), biztonsági övek, visszajelző műszerek, olajnyomást egyáltalán nem mutatja.

Papp Gábor (Guminyúl) - Szentendre, Niva4x4.huMegcsinálja az autót, bár utána nemsokára megint mehetsz vissza vele. És nem számít hogy előtte mit mond mennyibe fog kerülni, mert a végén úgyis legalább 2x annyi lesz, és persze ezt csak utólag közli. Vagy csengetsz, vagy nem kapod vissza az autót. Véleményem szerint gányol, és gondoskodik róla hogy visszatérjen a 'vásárló'.

Fenntartási költség (5) Évjárat 1994
Teljesítmény (3) Km vásárláskor 199000
Előző autója? meg még egy rakás másik Következő autója? még nem tudom, de ez már nem kell
Verdikt (4.4/10)

Lada Niva 1976