Autók » Lada » (2107)

1500

Családban marad

Írtam egy velősebb sztorit is, de az beküldéskor elveszett, legyen ez most a zanzásított történet.
-Megbízhatóság: előbb-utóbb minden elromlik rajta, viszont meg nem áll miatta, legfeljebb hangosabb lesz, gyengében megy, többet eszik.
-Kényelem: az nincs. Utólag érdemes ortopédiai párnát beszerezni derékbántalmak ellen, füldugót 110Km/h sebesség fölött, ill. hűtött ásványvizet a nyári hónapokra.
-Szervíz: alkatrész még mindig kapható minden mennyiségben, kivétel nélkül sz.r minőségben. De legalább alap szerszámokkal otthon is megoldható a javítások zöme. Mint már említettem rengeteg dolog elromolhat, de amíg lesz alkatrész utánpótlás, addig javítható.
-Költségek: amortizáció nulla, sőt akár elkezdhet növekedni az értéke a veterán kor felé hajolva. Szervízköltség a vezetett 15000km alatt 5,5Ft/km-re jött ki, üzemanyag 35Ft/km. Előbbiben benne van minden kopó/fogyó alkatrész, folyadék ill. szakember általi javítások is. Ezen kívül csak biztosítás, adók, autópályamatrica a felmerülő többlet.
Szubjektív vélemény: A családba nullkilóméteresen került, normál módon használtunk, babusgatva nem volt, de vigyáztunk rá. Most 24 év,145ekm körül jár, de szerintem elmegy még ennyit mind időben mind távolságban, ha a rozsda szét nem eszi (jut eszembe 2-3 évente lakatolni, festeni kell itt-ott, de meghálálja). Venni nem vennék ilyen kocsit viszont így, hogy "megörököltem" nálam sincs/lesz cudarabb sorsa. Remélem majdan az én gyermekeim is ezen tanulnak meg vezetni, közlekedi, aztán vesznek maguknak egy rendes kocsit.

- kipufogó rendszer - gyújtás - hűtőradiátor

Szeged, Szél utca karburátor szervíz.

Fenntartási költség (9) Évjárat 1989
Előző autója? Következő autója? Skoda, Seat, VW triumvirátusból középkategóriás sedan
Verdikt (5.9/10)

Lada 2107