Autók » Kia » Sportage (2016)

Sportage 1.6 GDI EX

Na KIA Király!

2016. november végén vásároltam meg egy fehér KIA Sportaget a készleten lévő új autók közül a fóti márkakereskedésből. Előtte hosszas keresgélést követően esett erre a márkára és típusra a választásom. Előtte japán autóm volt és egy ideig használtam francia gépjárművet, a minőség és főleg megbízhatóság beli különbség látható és sajnos tapasztalható volt (természetesen a japán javára). Ezért először mindenképpen japán autót szerettem volna venni, de megláttam az akkor éppen új szériás KIA Sportage-t (mivel a kecskeméti MAZDA márkakereskedés forgalmazza a KIÁ-t is) és azonnal megtetszett. Kipróbáltam és azonnal "megvett". Ezután még több hasonló kategóriájú autót néztem meg és próbáltam ki, de egyértelműen ez tűnt a legjobbnak.
Ár-érték arányban verhetetlen volt, és ezt ma is így gondolom.
Mindenképpen szívó benzines motorral szerelt autót kerestem, azzal együtt, hogy ezekhez a nagy tömegű autókhoz nem elég dinamikusak ezek a motorok. Ezt én is osztom, ezzel együtt előzéskor, emelkedőn és intenzív gyorsításkor visszaváltással ez simán orvosolható.
Belül hatalmas és nagyon kényelmes az autó. Mögöttem a magam 190 cm-es magasságával is kényelmesen elférnek az utasok, és a csomagtér is megfelelően nagy, jól pakolható.
Eddig 40.000 km-t mentem az autóval hibamentesen. Két időszakos szervizen vagyok túl, mely az olajcserén, a szűrőkön és az átvizsgáláson kívül mást nem tartalmazott, garanciális és egyéb hiba nem volt (a kézifék beállítást nem sorolom ide). A szerviz költségek szerintem átlagosnak mondhatók (50-60 eFt) a mai márkaszerviz árakhoz képest.
A fogyasztás vegyes használatban kb. 8 liter 100 kilométeren, ami szerintem egy ekkora szívó benzinmotoros autóhoz képest szintén jónak mondható.
Külsőre teljesen egyedi és dögösen szép a Sportage formája (pláne a mai szögletes vonalvezetésű SUV-okhoz képest (VW csoport), szerintem össze sem lehet téveszteni más autókkal.
Összességében nagyon jó választás volt a KIA SPORTAGE!

- Gyakorlatilag semmi nem romlott el rajta. A kézifék az előző autómhoz képest nekem egy kicsit fent fogott, ezt beállíttattam a szervizben.

Mazda Dako Kft. Kecskemét

Fenntartási költség (10) Évjárat 2016