Autók » Kia » Sportage (2010)

Sportage 1,6 GDI

Szerethető, bár van hibája

Az autó fékezéskor idegesítően erős sípoló hangot ad ki. Az első olajcserekor ezt szóvá is tettem a márkaszervízben, akkor valamit tudtak ezzel kezdeni, két napig jó is volt. Miután előjött újra a hang, a magyarországi kereskedőt felhívtam, akik visszahívattak a Pappas szervízvezetőjével, és telefonon mindent megígértek hogy a dolog után járnak, kivizsgálják garanciális keretek között (ingyen) a hiba forrását. A személyes találkozáskor erről már szó sem volt, mivel szerintük ez nem anyaghiba, hanem a féktárcsa felkeményedése miatt van ez az erős hang, ez nem garanciális probléma. Szerintem rögtön cserélni kellett volna a kérdéses tárcsát vagy fékpofát, mert nem rendeltetésszerű a hang. A dolgot idő hiánya miatt nem tudtam továbbvinni, szóval a konklúzió hogy több KIA autóm biztosan nem lesz - de ez nem az autó hibája. A forgalmazó telefonban nagyon kedves és mindent megígér, de igazából a kereskedőre van bízva minden. A szervízkönyvben egyértelműen le van írva, hogy 1 év garancia vonatkozik a kopó-forgó alkatrészekre is, amennyiben rendeltetésszerűen vannak használva, és ilyenkor történik valami meghibásodás...

- Fékezésnél erős sípoló hangot ad az autó.

Wallis

Pappas

Fenntartási költség (9) Évjárat 2015
Előző autója? Accent Következő autója?
Verdikt (8.9/10)

Kia Sportage 2010 (2010)