Autók » Kia » Sportage (2010)

Sportage 1.6 GDI LX Exclusive

Csinos, szerethető SUV

2500 kilóméterrel vettem, az első tulajdonos 3 hónap után "túl nagynak" találta, és vissza adta a kereskedésnek. (Soul-ra cserélt)
LX Exclusive felszereltség : bluetooth-os fejegység, elől-hátul fűthető ülések, visszagurulás gátló, lejtmenet kapcsoló, kipörgésgátló stb.
Nagyon kényelmes az autó, semmi nem nyikorog, nyiszog, nyekeg : nagyon jól össze van rakva. Jó megjelenés, szép autó. A motor OK, de nem egy erőgép, ha nagyon gyorsulni akarsz fele pörgetni kell, de ez egy szívó benzines! Cserébe nincsen DPF, kettős tömegű stb. Fogyasztás 6-9 liter között, évszaktól és vezetésről függően : egy ekkora dobozhoz teljesen korrekt.

A gyári fejegységet cseréltem, most egy 9" IPS kijelzős Android 8.1 van benne.
A beépített gyári hangszórók korrektek, jól szolnak teljesen, ez meglepett : azt gondoltam gyengébbek lesznek.
Nyári gumi a gyárival szerelt Michelin, téli pedig Hankook SUV gumik.

Második időszakor (garis) szervíz előtt állok pár nappal, semmi baja : semmi nem romlott el közel 28 E KM alatt.

- Egyelőre semmi

Első kötelező szervíz : M6 KIA Érd

Fenntartási költség (5) Évjárat 2015
Előző autója? Focus C-Max 1.6 TDCI Következő autója?
Verdikt (8.2/10)

Kia Sportage 2010 (2010)