Autók » Kia » Sorento (2015)

Sorento 2.2 CDTI 4AWD Techno

középkategóriás, korrekt, gari valójában nincs

Tudását tekintve az ára kedvező volt. 4 kerekes, automata, SUV, 2T vontathat, 7 személyes, sok extrával, nagy legyen, és nézzen is ki jól, és ne legyen 13M ft felett. Ezek voltak a szempontok vételkor.
Ez egy megbízható jól működő, de középszerű kocsi.
A motor azért viszi a kasznit, de nem egy versenyautó. A fogyasztása országúton sem vihető 7 alá, autopályán 10. Persze attól függ honnan fúj a szél. Ez akár +-2L-t is eredményezhet.
Egyébként a kocsi egyben van, nekem nem zörög, viszonylag halk. Az anyaghasználat ne kiemelkedő, de nem is silány. A sok extra jó benne, a kormányfűtés, az adaptív tempomat, az motoros csomagtartó, a kulcs nélküli nyitás mind mind jó.
Az automata váltó kb 80ezertől hidegben már nem vált olyan óvatosan 1/2 között. Szerviz azt mondta ez normális. Azért még nem vészes, de már érezni. Hidegen egy picit kopogós azért a motor.
Vontatni elég jó vele, 1,8t lakókocsit viszek, síkon még néha megy 6.ban is (6 sebességes AT)
Az ülések kényelmesek.
Prolémám még vele hogy a hűtőmaszk körül a króm díszítésről elkezdett lekopni a króm. Pedig sérülés (kőfelverődés nincsen rajta). Ezt nem cserélik gariban, mert nem.
A csomagtartó kulcs nélkül nem nyílik. Itt szoftvereket frissítettek, nem lett jobb. Kéz széttár, gari semmi.
A kormány sajnos olyan 60 ezerzől kopik. Előtte SUPERB-m volt, az olyan 150 ig bírta. PErsze gari erre sem vonatkozik.
Összességében mondom, hogy jó az a hét év vagy 150e km, csak épp nem tudom van e vagy nincs.
Térképfrissítés évente jár. Bár 2 év után kiemelték hogy ez csak egy marketing fogás, és azért az nem úgy van. aztán szívesség alapon megcsinálták.
A feleségemnek egy BMW-je van, ahhoz képest érzésre, élvezetre sokkal lentebb van, mint ahogy az ára is.

Összességében azt hiszem a tulajdonságaihoz képest egy költséghatékony, de mégis korrekt megoldás ez. A SUV nem olcsó, következőre leszállok erről a divatról.

- BDR, csomagtató kulcs nélküli nyitás, Adaptív tempomat nem stabil

Kia JP fót