Autók » Kia » Rio (2017)

Rio 1.2 RIO (YB) EX exclusive

KIA, a szerény és intelligens emberek autója

15 év után eljött az idő, hogy hőn szeretett, hűségben kiszolgált de már az igényeknek nem igazán megfelelő, 25évesen vásárolt, akkori "álomautónk" (4 éves suzuki swift III Cool GS)-tól megváljunk (350-ért fél nap alatt ment el :-)) és beruházzunk egy ismét megbízható, de már a mai igényeknek megfelelő és biztonságos autóba. Elöszőr a SUZI szalonba mentünk, meglesni a vadiúj STIF-tet. Nem vagyunk nagy darabok az asszonnyal együtt, de majdnem összeért a vállunk, összenéztünk, kicsi-szűk, Vitara meg nekünk nagy, kiszálláskor mindíg bevertem a bokám (meg lassan annyi van már belőle, mint a régi swiftből, és hát azért a különbözőség igénye sajnos minimális szinten megvan bennünk...). Szembe volt a KIA szalon, uccu be. Új KIA RIO (a CEED szintén nagy volt már nekünk, igényesek vagyunk nem megalománok), a 4 felsz.szintből a 3.at vettük(csak ülés-kormány fűtés, navi és kártyás kulcs nincs benne)meg kerek 4 MISIÉRT (kicsit olcsóbb volt mint a suzi). Ledes (és szükség esetén automata tompított) menetfény, biztonsági aszisztensek garmadája,a régihez képest bringáról váltani űrkompra..., nagy hely hátul is,tempomat, metálfény, megy ahogy kell (6L/100km így télen csak városban, autópályán 5,2)stb, mi kell még? 7év gari, ha 15ezrenként nem sajnálod a 30 ropit egy szervízre, nekünk ennyit megér.
Érdekes, hogy mióta megvan kevesebben előznek meg a városban, pedig a STIFtel sem tötyögtem, de az valahogy vörös posztó volt a driverek szemében.
Ahogy pakolom bele majd a km-et, frissítem majd ezen írást. Nem bántuk meg, nem hivalkodó, intelligens emberek választása, akiknek lejött, hogy a kóreaiak már rég rávertek a német kisautók (nagyobb mint az V. golf!!!, lemértem)imidzsére mindenben.

- Még semmi.

JászPlasztik, Fót.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2017
Előző autója? swift 1.2 GS 16V, 3ajtós Következő autója? még nem gyártották le...
Verdikt (9.7/10)

Kia Rio 2017 (2017)