Autók » Kia » Picanto (2011)

Picanto 1. MPI LX

Picanto, a kisautók Yarisa.

Ha Picantoval jársz be fognak eléd vágni, meg fognak előzni, kihajtanak eléd..; pedig észrevesznek, sőt.., hosszan néznek rád, miféle állatfajta vagy.., igen az Picanto külsőre különlegesen néz ki, kitűnik a tömegből...

7 személyes családi batárból átülve mégsem érzi magát frusztrálva az ember. Az autót belengi a jótékony csí... A belső helykínálat a régi twingókéra emlékeztet: kényelmes ülések, remek hátsó tér, terpeszkedős, nem fejbeverős. Kisautó kategóriában nagy.
Csomagtér ellenben kicsi. Hétvégi nagybevásárlásnál már a hátsó üléssort is igénybe kell venni.
Azonban praktikumban jó az arány:vagy 4 felnőtt embernek kényelmes beltér rövid utazásokhoz vagy két emberrel nagybevásárlós. Ezzel a két funkcióval jól kiszolgálja a hétköznapokat.

Gyári hifi tisztességes, nem cincogós. Kapcsolók kézre esnek, viszont a belső tükör magas embereknek már beállíthatatlan.

Kerékméretek miatt a legolcsóbb rá bármilyen gumi szett, és azok tárolása is gyerekjáték.

Szerelni ugyan még nem kellett, de ez a motortér minden szerelő álma. Szellős, átlátható, minden kicsi benne és könnyű.

Motor visszafogottan berregő kis varrógép de alapjáraton kellemesen mormog, míg kis nógatásra lelkesen ugrik, és inkább lelkes, mint erős. A gázreakciók élénkek, városi környezetben kifejezetten dinamikus a könnyű kis autó. Az 1.0-ás háromhengeres szívó motor szerény, mégsem frusztrál. Erőtlen, mégsem izzasztó.

Városon kívűl már erősen kompromisszumos, vagy inkább öreguras. 110 körül van a gyorsulás vége, az után már csak "jószándékkal elkötelezett a gyorsuló mozgás fenntartása irányában tett törekvésekben", de inkább ne autópályázzunk vele hosszan, sem a belső sávban.

Használata városi körülmények között ajánlott.

- Benzintank összekötő cső- gyári visszahívásban cserélve. - Csomagtartó nyitó gomb gumi fedele eltünt.

Fenntartási költség (8) Évjárat 2012
Előző autója? Twingo 1995 Következő autója?
Verdikt (7.8/10)

Kia Picanto 2011