Autók » Kia » Cerato (2004-2007)

Cerato 1.5 CRDI

rossz kuplung

Az autó jelenleg is nálam van, nagyon szeretem, ellenben nagyon rossz a véleményem mind a szerviz, mind a KIA központról, a probléma hozzáállásáról, akik negatívabbak már nem is lehetnek. Magyarországon aránylag kevés Cerato lett eladva, de kíváncsi lennék más országban eladott hasonló autó hibájára.
Egyébként a korábbi javítások végén, és most az alkatrész cserék után tudok igazán hasonlítást tenni, és most klasszisokkal jobb a kuplung, mint bármely javítás után.

- 15000-től 40000 km-ig 3 esetben volt javítva kuplung hibával, mert nem emelt ki, vagy a pedál letapadt. Később egyre erősödő lemezhang jött a motortérből, romlott a sebességi fokozatba tétel - vége felé csak álló motornál lehetett rükvercbe, vagy 1-es fokozatba tenni- 4 évesen, 97000 km-nél. Eredménye egy szerkezet, tárcsa, csapács csere, saját költségen, mert garancia a szervíz, és a KIA Magyarország központ szerint lejárt. - A kiszerelt tárcsát saját költségemen megvizsgáltattam, és megállapították, hogy a tárcsa szegecselési hibája miatt kellett a javítást elvégezni, ugyanis a szakvélemény szerint vagy túl, vagy lazán szegecselték meg a tárcsát,így a szegecs megnyúlt.Ez nem szakszerűtlen használt, vagy természetes kopás eredménye. Ez gyártási hiba, mely nem csak hirtelen jött elő.

UNIVER-CAR Miskolc, és Kazincbarcika

Fenntartási költség (9) Évjárat 2005
Előző autója? Astra Következő autója? Oktávia
Verdikt (7.4/10)

Kia Cerato 2004 (2004 - 2007)