Autók » Kia » Ceed (2006-2011)

Ceed 1.4 90 LE benzin

Drágább mint az életem!!!

Azért írok ide, mert nagyban befolyásolta a döntésemet a Kia Ceed választásában a népítélet. Sajnos 10 éves korában senki nem írt róla véleményt, de máshol sem tesztelték. Így nem volt fogalmam róla, hogy a mindenki által megbízhatónak vélt Kia Ceed típus, amelyet 7 év garanciával adtak ki, ma, 10 évesen csak szigorú átnézetés után vásárolható.
Hogy miért?
2019. decemberében vásároltam a pécsi Kovács-T Bt. autókereskedésben, amit senkinek sem ajánlok, de természetesen én voltam a hülye, gyorsan akartam kocsit és kívülről jónak tűnt, ki is próbáltuk, a feleségem is vezette. Bár még a vásárlás előtt jelezte, ő kicsit bizonytalan a volán mögött, mert eddig egy Polo III-at vezetett és ez annál nagyobb autó. Az autót neki szántam, de rábeszéltem, hogy majd megszokja, szerintem bízzunk benne, hogy mindenki megbízhatónak találja, biztos kevesebb bajunk lesz vele, mint a Poloval volt, már a vége felé. Természetesen a kereskedő letette a nagyesküt, hogy motor- és váltógarancia van fél évig az autóra, de a szerelőmhöz nem vihetem el megnézetni, csak kivihetem hozzájuk, hogy nézze meg kívülről. Már ekkor sarkon kellett volna fordulni, de engedtek egy százast az 1.600.000 Ft-os irányárból - és még ez sem volt gyanús. Bíztam a népítélet átlagpontszámában. Ráadásul Szlovéniából hozta be a kereskedő és a foglaló letétele után kezdte el a honosítást, majd a műszaki vizsgát is ekkor rakták le. Tehát friss műszakival vettem át az autót egy héttel Szenteste előtt, egy kedd késő délutáni időpontban.
HIBA 1:
Nem telt el 24 óra és némi városi közlekedés után kivillant a "Motorhiba visszajelző" ellenőrző lámpa. Természetesen másnap reggel hívtuk a kereskedőt, mondta, hogy vigyük be, kiolvassa a hibakódot, hogy mi lehet. A feleségem vitte oda, kiolvasta a kereskedő, majd kiütötte a kódot, azzal a magyarázattal, hogy biztos azért villant ki, mert néhányszor lefulladt vele a városban és ha ő ki tudja ütni a kódot, akkor ez nem komoly. Majd még aznap újra kivillant, újra kiütötte, majd újra kivillant estére. És eljött a péntek, amikor már állítólag próbált, de nem tudott szerelőt szerezni, de mindenki bezárt karácsony előtt és csak január 6-án tudnak legközelebb ránézni. De mi csak menjünk bátran vele, semmi komoly baja nincs. Ebben a pillanatban összesen 100 km volt a vásárlástól számítva az autóban, amit egyébként 136000 km-el vettünk (ha igaz).
Kicsit félve, de tovább használtuk az autót, igaz, a nagy karácsonyi rokonlátogatást már nem ezzel terveztük, nehogy ottmaradjunk a gyerekekkel valahol.
HIBA 2
Eljött a szombat, az utolsó nagy karácsonyi bevásárlással egybekötve hazafelé tele tankoltam, majd otthon leállítottam. 1 nappal később, vasárnap már benzinszag terjengett az autó körül.
Megijedtünk, hogy most mi lesz, mert féltünk a robbanásveszélytől (laikusként). Nagy nehezen szereztünk egy szerelőt, aki másnap délelőtt megnézte, hogy mi lehet a benzinfolyás oka. És mivel esős idő volt, nem látta a forrást, de azt látta, hogy a tank oldalán a benzinfolyás már lemarta a rozsdavédő festéket.
HIBA 3
Észrevette, hogy a kipufugó is szelel kicsit.
Összességében még kevesebbet használtuk ezt követően, de kb. egy hét pihentetés után beleültünk és elmentünk a pécsi Árkádba bevásárolni, december 31-én délelőtt. Az autó onnan már nem indult el. Rémes hangot adott a gyújtásra kapcsoláskor és hallottam, hogy ez innen nem megy el lábon.
A kereskedő segített: adott, hogy trailer számot, aki szerencsére gyorsan hazahúzta 15000-ért Pécsen belül.
HIBA 4
Január 6-án kihívtam az autóhoz a kereskedőt, megígérte, hogy elhúzzák a szerelőhöz, amire 4 napot kellett várni és három munkanappal később jött a hír: legugrott a vezérműlánc
Ezt követően egy nap alatt kicserélték a vezérlést és ami ezzel ját (vízpumba, olaj stb.)
HIBA 5
Még vásárlás előtt észrevettem, hogy egy-két helyen van minimális rozsdafolt a csomagtartó ajtón, de gondoltam, a lealkudott árból azt bőven kijavíttatom. Na, ez nem jött össze.
Ha azt vesszük, hogy azért vettem ezt az autót, hogy ne költsek rá sokat a szervízére, akkor nem a legjobb választás volt. Lehet, hogy mellényúltam, lehet, hogy nem voltam alapos, ezért mindenkinek, aki hasonló évjáratú és típusú autót vásárol azt javaslom, hogy csak alapos átnézés után vegye meg.
Miután mindent megjavíttatok rajta és kötöttem rá casco-t, vettem rá téli gumit, nyilván nem adok túl rajta, de gyanítom 1-2 évnél tovább nem tartjuk magunknál. Ha túladok rajta, ígérem beszámolok az eseményekről.

Azért a totalcar tesztelőit megkérném, hogy vizsgálják meg ennek a típusnak az állapotát a jelenlegi használtautó piacon!

- Összefoglalva, 136300 km-nél, 300 km megtétele után:
- - vezérmű lánc és egyéb köcölékek cseréje, munkadíjjal: 155.000 Ft
- - új benzintank: 130.000 Ft + beszerelés díj
- - új kipufogó, féldob: 30.000 Ft + beszerelési díj

Fenntartási költség (5) Évjárat 2009
Előző autója? POLO III 1.4 benzin comfortline Következő autója?
Verdikt (5.2/10)

Kia Ceed 2006 (2006)