Autók » Kia » Carnival (2006)

Carnival 2.9 CRDi EX

Szerencsém van, soha semmi baja

200ezret tettem már bele, nagyon meg vagyok elégedve. Soha nincs semmi baja, megy, amikor kell. Tágas, kényelmes, kellőképpen igénytelen.

Alacsony fordulaton eléggé bénácska. A motor csak 1800-as fordulatszámnál kezd igazán húzni, addig mintha meg sem akarna mozdulni, de utána szépen megy. 100-120 környékéről is szépen gyorsul, 3000-es fordulatnál 140 km/h.
A 200-at simán viszi, ekkor pörög 4200 körül, gond nélkül gyorsul 180-ról is:-)

A baj csak az a Carnivallal, hogy kifelejtették a hatodik sebességet belőle! Nagyon elbírná, igazán van a motorban annyi erő, és csökkenne a fogyasztás is, ami városban 10 liter, autópályán 110-130 körül 8,5-9 liter.

Az ülések bojhosodtak már az elején. A műanyagok nem nagy minőségűek, a klíma szépen fúj, elől osztható, középre is külön szabályozható, leghátra a 3. sorba is.

Az ülései habár nem egy Volvo kényelmű, első ránézésre kicsit fapadnak tűnhet, de hosszú távon is nagyon kényelmes.

Nagyon kellemes családi autó, iszonyatosan meg lehet tömni cuccal, ha kell megy is, meg is lehet vele jelenni. Nem tudom kell-e ennél igényesebb járgány, amikor a gyerekek úgyis összemazsolázzák az egészet...

- Izzócserék félévente. - A hátsó ablak a ragasztott illesztésnél beázik a gépi mosóban...!!! - Nagyobb gázadásnál néha kigyullad a "CHECK ENGINE" lámpa, nem húz és a motor nem pörög 3600rpm fölé. A következő megállásnál motor kikapcs, pár perc után újraindít, a CHECK lámpa még ég de megy az autó mint előtte. Következő indításnál már nem ég a lámpa sem és minden kezdődhet előröl. - Amióta itthon tankolok, mindig csakis a prémiumot, alig jön elő ez a probléma.

KIA Motors, Spanyolország - botrányos tákolás aranyáron, szemét lehúzás pofátlanul. 2x voltam náluk.

Senso, Rákosi út.

Fenntartási költség (7) Évjárat 2006