Autók » Kia » Carnival (2006)

Carnival 2.9 CRDI STYLE

Egy kis Amerika..

Nagy, kenyelmes, es lomha, viszont mint az igaslo, lehet pakolni es 2000 kg huzni vele. Igazi amerikai piacra tervezett autot. Hasznaltam ilyet a tengeren tulon azert vagtam bele, bar az Europai model rovidebb egy kicsivel, es nem is mertem belevagni a 2,7 literes benzines verzioba, nyilvan gazdasagi okokbol.

Szeretem h a ket ules kozott az asztalt lehajtva van egy kis folyoso amin hatra lehet menni menet kozben. ( tudom, nem szabalyos, soha nem is csinaltunk ilyet, csak gondoltunk ra, amikor uvoltott hatul a gyerek.. )

Rengeteg pohar hely, amikbe a 1,5 literes asvanyviz is siman belefer. jo varialhatosag, minden ules egyenket ki szerelheto. A hatso ulesek sem kenyelmetlenek, egy felnott boven elvan budapest balaton uton is.

Pakolhatosag 10 pontos, 5 szemely mellett hatul meg tancolni lehet, nem tudom a litereket, de egy Euro raklap boven feher. A babakocsit soha nem csuktam ossze csak beleallitottam.

A hatranyok, talan a fenttartasi koltseg. A fogyasztas minimum 9 liter. De palyan inkabb 10L. Bar ekkora autonal ez nem meglepo. az alkatresz arak kozepesen dragak, de a szervizekkel eddig jo tapasztalatom volt. Semmi nem olcso hozza. A biztositas is draga.

A fekek kicsit puhak, ezert a jobbik fajta gumikkal kell szerelni, es korrekt kovetesi tavolsagokat tartani.

3500 EUR vettem 120 ezer Km-rel. Osszesegeben nagyon szeretheto joszag, szerintem addig tervezzuk hasznalni amig le nem rohad a kaszni rola.

Annak ajanlom akit sokat megy hosszu tavon sok cuccal vagy csaladdal. Varosi hasznalatra semmikeppen sem. a parkolas egy horror vele a szuk varosi parkolokban. bar az toloajto, mint koncepcio sok mindenert kompenzal.

- - Elso kerekcsapagyak (parban csereltem) - - Elektromos oldalajtok, mind a ket oldalt. 600 EUR korul van hozza 1 uj motor, bar 10 evet bir. En huzogatom tovabb kezzel. - - Valami szenszor hiba, mikor vettem, filleres javitas volt. Onnan lehet eszrevenni h hirtelen erot veszt a motor es kigyulad a sarga motor lampa. - - Egyik kulcsba valami aramkor, a kulcs ment, de a taviranyito nem, hiaba csereltem elemet. Ezzel foglalkoztam nagyon van masik kulcs amin minden mukodik.

Barhova is vigyenek egy ilyen autot, gyozodjon meg rola h a szerelo mar latott ilyet. ha a szervizleirasbol akarja megjavitani, abbol jo dolgok nem sulnek ki. ( ez egyebkent fent van a neten )

Fenntartási költség (7) Évjárat 2007
Teljesítmény (7) Km vásárláskor 120000
Előző autója? CEED Következő autója?
Verdikt (8.4/10)

Kia Carnival 2006 (2008)