Autók » Kia » Carens (2013)

Carens 1.6 LX

Ár/érték bajnok, nem bántam meg

Rendkívül kényelmes autó. 3 gyerekkel tökéletes elférünk 2 hetes nyaraláshoz. Az ülések 800 km után sem nyomnak. A fogyasztás 60.000 km átlagában 7,2 l, 70% városi dugó, 30% autópálya.
A hátsó ülések külön állíthatóak, és az anyósülés síkba dönthető. Hátul még a legkisebb felszerelségnél is van külön légbeömlő, a gyerekek nagy örömére.

Fontos, hogy van rendes pótkerék, és még így is elégséges a csomagtér.
Az 1.6-os motor éppen elegendő, 80-ról gyorsításhoz kicsit gyenge, pláne megpakolva. Viszont szívó benzines, remélhetőleg sokáig nem lesz baja, és keveset fogyaszt.
Ülésfűtést mindenképpen ajánlok bele.

Ami nem tetszik: csak a vezető oldali ablakemelő automata. A motor kicsit gyenge.
Ami tetszik: kényelem, összeszerelési minőség, jól szóló hangszórók, könnyű telefon csatlakoztatás, viszonylag kicsi külső méret, kiválóan átlátható a sok üvegfelület miatt

Sajnálom, hogy már nem lehet kapni, mert éppen a második autó vesszük, és ha kapható lenne, nem gondolkoznék, mert ár/érték arányban kiváló választás

- Semmi

Duna Autó

Fenntartási költség (4) Évjárat 2016
Előző autója? Astra H Következő autója? Sorento?
Verdikt (7.3/10)

Kia Carens 2013 (2013)