Autók » Jaguar » Xj (1986-2003)

Xj XJR

A legjobb Jag ever

Nagyon régóta szerettem volna egy X308-as XJR-t, amit szerencsére két éve sikerült is megvásárolnom. Az eslő hónapok rettegéssel teltek, mert a rengeteg ismerős, autószerelő, vagy kolléga (akik ugyan még messziről sem láttak ilyen autót, "de a szomszéd ismerősének a fiának a testvérének a nagyanyja egyszer hallotta, hogy a jaguárok megbízhatatlanok") meggyőzött, hogy előbb vagy utóbb de tönkre fog menni, megáll alattam, felrobban, soha többé nem fog beindulni, csődbe fogok menni. Szerencsére az élet rájuk cáfolt, mert két év elteltével is bármikor, bárhova elmerek vele indulni. Egyedül a főtengely szimering illetve a vízpumpa volt az amit a kopó alkatrészekeken kívül cserélnem kellett, ezen kívül semmit. Hétvégi autókénk van használva, volt már olyan időszak is amikor hetekig vele jártam dolgozni, de ezt nem ajánlom senkinek mert a fogyasztása az kegyetlen. Az autónak van pár gyenge pontja, ami nagyobb odafigyelést igényel.
A motor láncos vezérlésű, amit gyárilag műanyag lánc vezetővel szereltek. Ez ha még nem volt cserélve, akkor erősen ajánlott. A vízpumpa gyárilag műanyag lamellás, ezt is ajánlott a fém lamellás utángyártottra kicserélni, ha még nem történt meg. A váltója strapabíróbb mint a szívó X308-asoké, de azért az olajat, meg a szűrőt ebben is illik cserélni. Ezeket leszámítva olyan nagyon jellegzetes hibája nincs (nyilván tulajdonos függő). Ha szeretnéd vedd meg, mert nagyon szeretni fogod DE!! Ne napi használatra vedd mert az fájni fog. Nagy, sokat eszik, nagy a forduló köre, nehéz vele parkolni. Ne csajozni vedd, mert a csajok nem tudják, hogy mi ez. Ha megállsz vele a parkolóban és elkezded pörgetni a kulcsot az ujjadon akkor készülj fel, hogy nem szőke bombázók fognak odajönni dumálni, hanem szőrös, középkorú autóbuzik akik fejből tudni fogják, hogy hány literes, hány lóerős stb, és egyébként tök jót elfogtok dumálni.

- Kopó alkatrészek - Vízpumpánál elengedett a tömítés, - Főtengely szimering

Fenntartási költség (7) Évjárat 2000
Előző autója? S40 2.0 Következő autója?
Verdikt (8.3/10)

Jaguar Xj 1986