Autók » Jaguar » XF (2015)

XF 2.0 i4D Dízel RWD Automata 180LE

Hófehér - helyett fekete Jaguar

Hétvégi használatban volt nálam az autó. Igazából fenntartásokkal fogadtam, mert a márka már indiai kézben van. Pozitív csalódás volt. A beltér kidolgozottsága teljesen premium kategória, ami különösen tetszett, a tekerő gombos automata váltó, a bőr színe és anyagminősége és a beforduló szellőző nyílás, ha az autót leállítottuk. Itt említenék meg egy negatívumot, miszerint a klímának olyan hangja volt, mint egy TU-154-esnek felszálláskor, pedig mindössze 26 fokot szerettünk volna 35 fokos külső hőmérséklet mellett. Ez persze adódhat abból is, hogy nem volt rendesen feltöltve, vagy valamilyen karbantartás maradt ki. A 2.0 diesel motor nagyon jól össze van hangolva a váltóval, sebességhatárokon belül ki sem lehet igazán próbálni, hogy hol van a határa, de nem nagyon tudtak legyorsulni vele, és ez nem az én autóvezetői képességeimet dícséri. A nyolcfokozatú automata váltó szerintem very a VW féle DSG-t, amit eddig etalonnak gondoltam. Egy helyen nem tetszik az anyagválasztás, a szélvédő melletti gumírozás rendkívül silány, azonnal karcolódik, és elég csúf tud lenni. Extrákkal gondosan meg van hintve, parkoló kamera, adaptive tempomat, a távolságot, amivel közbeavatkozik, lehet állítani, jól átgondolt fedélzeti elektronika. Amiért nagyon tetszett még, a letisztult formavilága, a korábbi/másik Jaguar modelleket csicsásnak találom. Szervíz tapasztalatom nincs vele, állítólag a motor problémás konstrukció, amíg nálam volt az autó semi probléma nem jelentkezett. Mazda fanatikusként is vállalnám a járművet :-).

- Semmi.

Auto-Palace Pest