Autók » Jaguar » S-Type (1999-2008)

S-Type 2.5 V6

Angol arisztokrata

Elég rossz műszaki állapotban volt mikor vettem, konkrétan életveszélyes volt, a fékszervónál az egyik cső kerti slagra volt cserélve, a motortartó bakokból hiányzott az anyacsavar, de a karosszériája szép volt és nem volt rohadás alul se mivel pár éve hozták be Olaszországból. 2.5 V6 5 sebességes kézi váltóval, még a facelift előtti karosszéria de már a faceliftes belső és technika. Nekem jobban tetszik a régebbi külső, a technikailag kiforottabb az újabb belső, szerencsére ebben az van. 2.5 V6 régi Ford motor 200 LE, igazából elég kényelmesen mozgatja a kocsit. A hangja csodás, az utastér nagyon elszigeteli, rettentő csendben lehet utazni, de ha odalépek azért lehet hallani. A váltója jó hosszú 200-nál is csak olyan 4700-at forog, és 7000-nél van a tiltás. Műszakilag mostmár hogy a vételár 2,5 szeresét ráköltöttem, mondhatni tökéletes, azért még 1 millát rá lehetne költeni és akkor lenne olyan mint az új. Belül mindenhol bőr, nagyon kényelmes ahogy hullámzik a hajó az úton. A futóműve a korabeli Aston Martin Vanquish-el egyezik meg, ha az Astonnak jó akkor nekem is. Egy két típus baja van, fűtéscsap, ajtózár hektikusan működik. Tökéletes utazóautó, igazából ezek után csak 5 méter körüli luxusautókat fogok venni mert leírhatatlan az a kényelem és komfort amit tudnak adni még így 20 évesen is. Szerencsére semmi bonyolult elromló extra nincs benne, mondhatni fapados kivitel, de nekem elég, pont azt tudja amit elvárok egy autótól. Nagyobb V motor, kézi váltó, hátsó kerékhajtás, klíma, bőr, tempomat és ennyi. Fogyasztása autópályán kényelmesbe nyáron 8,5 liter, télen hidegen városban 14,2 liter. Az átlag olyan 10-10,5 körül van.

- kihangosító 16.877 Ft - kulcsfelújító készlet 4.938 Ft - Kulcsmatrica 5.340 Ft - - 15.000 Ft - motortér burkolat - pohártartó - könyöklő alatti rekesz - - 136.400 Ft - szívócsonk bontott - szívócsonk tömítés - 6 db gyertya - lambda szonda jobb felső bontott - fékszervőcső bontott - feszítőgörgő bontott - görgőcsapágy új - ékszíj új - motortartó bak anya - - 4086 Ft - pollenszűrő csere - - 70.000 Ft - horpadás javítás - - 30.000 Ft - kormány és váltó bőrözés - - szilentek első hátsó 140.000 Ft - hátsó stabpálca 24.000 Ft - futóműállítás 11.000 Ft - karosszériamunka 12.000 Ft - hátsó dobbetét 20.000 Ft - szélvédő vízlehúzó 5.000 Ft - Bal első lábtérvilágítás 3.000 Ft - központi vízelosztócső 21.000 Ft - termosztátcső 9.000 Ft - kerékcsavarok 3.000 Ft - motor villamosság 6.000 Ft - első fényszórók 100.000 Ft - bal hátsó ajtózár 20.000 Ft - jobb oldali szelepfedél tömítés 22.000 Ft - olajdekni tömítés 25.000 Ft - olajak és szűrők 85.000 Ft - munkadíj: 100.000 Ft - bilincsek 5.000 Ft - - váltótartó bak 59.828 Ft - Klíma festés 5.334 Ft - Klíma töltés 750g 34.290 Ft - Tömítő gyűrű 978 Ft - Munkadíj 86.678 Ft - - első alsó lengőkar (félhold) 2db 84.884 Ft - első felső lengőkar jobb 50.496 Ft - első felső lengőkar bal 51.088 Ft - hátsó felső lengőkar jobb 53.073 Ft - hátsó felső lengőkar bal 53.073 Ft - hátsó alsó lengőkar jobb 76.363 Ft - hátsó alsó lengőkar bal 85.589 Ft - munkadíj 314.960 Ft - lengéscsillapító alsó szilent hátsó 2 db 24.943 Ft - kitámasztó kar hátsó 77.290 Ft - futómű állítás 15.240 Ft - felső vízcső 75.113 ft - szívósor tömítés garnitúra 96.164 ft - - 31.000 Ft - 20db kerékcsavar - - 31.000 Ft - akkumulátor 100ah exide

Zsolti Gödöllő elvileg Jaguáros de nem igazán ért hozzá

Murányi Jaguár profik.

Fenntartási költség (5) Évjárat 2002
Előző autója? 323F 1.8 1998 Következő autója?
Verdikt (7.8/10)

Jaguar S-Type 1999 (1999)