Autók » Infiniti » M (2010)

M M30 S

M30D S, kompromisszumok nélkül

Életem során, csakúgy mint mások, a legjobb ár-érték arányt keresem az autóválasztásban is. Így esett a választásom az Infire. 4 éve használom, mai napig imádom. Kiválasztásánál fő szempont volt a fenntarthatósága: 9 l-t fogyaszt vegyesen használatban, az olajcsere megvan 23.000 ft-ból, nem kell kiüttetni a szervízt valahol. A váltó szuper, erő mindig van, lehet vele játszani is, de fogja az elektronika, ha elindul a feneke (550nm, 238 Le). Pazar a kiszállás könnyítő, és a hifi, a kormányfűtés és az inonizációs klíma, nagyon jó a hangszigetelése. Ami lassan működik szerintem, az az ülésfűtés. Hűtésnél hamarabb lehet érezni a működését. A 20-as felnik kicsit ráznak, de hát ez a sport változat. A féknyergek nagyon szépen munkáltak, új 20-30 milliós autóknál is csak ritkán látni hasonlót. A festése gyönyörű. A sávtartó és a holttérfigyelő is szuper extra benne. A felhasznált anyagok rendben vannak, mint ahogy az érintőképernyős navi is. 4 év használat alatt még ablaktörlőt sem kellett vennem rá, nem volt izzócserém sem... "Próbáltam " már eladni, de a kérdésre, hogy mit vennék helyette még jelentős ráfordítás mellet is, megválaszolatlan maradt, úgyhogy marad :). Hátul ez az autó is 2 főnek kényelmes hosszabb távon, de lábtér van bőven. Mai napig megnézik, impozáns, megbízható autó. Visszatekintve a 4 évre, abszolut elégedett vagyok vele, csak ajánlani tudom. Igaz egyszer elakadtam vele a Mátrában télen havas úton felfele... (mondjuk más is, igaz egy F astra meg felkinlódta magát)
Ja hogy miből merítettem: 20 éves jogsival rendszeresen vezettem kb 10 féle autót megannyi km-en át.

- 166.000 Km-nél letiltott a motor, csak vánszorgott. EGR szelepet kellet cserélni, aztán ment is tovább :)

Kedves barátomhoz.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2012