Autók » Infiniti » Fx (2003)

Fx FX 45

Bárcsak főzni is tudnál...

Még az elején, mint a legfontosabbat: ne vegyetek itthon hozzá alkatrészt! Robbantott ábrákról lehet BÁRMIT rendelni hozzá a Texas-i Infiniti gyárból!

Nem viccelek, ötöd ár, eredeti gyári cucc és 5-6 nap alatt itt van. Nem akarok reklámozni, guglizd ki a gyári számot és megtalálod. dealer.....com

Nem mondom, hogy nem vagyok autóbuzi, mert az autós oldalak hirdetéseit már kód szerint is tudom fejből. Már mikor megláttam egy FX-et Kanadában 2003-ban majd beájultam tőle, aztán tessék, alig kellett 6 évet várni arra, hogy tudjak venni egyet! :D

Már két éve járok vele, de még mindig naponta körbejárom, hogy mennyire elképesztően arányos és sportos formája van. Szubjektív dolog a szép de nekem kevés SUV tudna versenyezni vele. (X6-os, új FX kb. ennyi)

Ennek ellenére megpróbálok objektív lenni: Ez egy országúti cirkáló. Nem városba való. Bármekkora utat bír vele az ember, se hátfájás, se fáradás, soha nem hagyna cserben szerintem. Sztrádán elég neki 13-14 liter 150-es tempóban. Viszont a városi parkolás egy rémálom. Irgalmatlan nagy fordulóköre van, hiába a kamera hátra, olyan széles, hogy tuti a meghúzás minden irányból. Egy kocsimat se húztam meg még, ő szegény már 3-at is kapott. Városi fogyasztás kb 15-16. Mellékutakon, vegyesben nagyon jó, kb 13 liter. 320 lóerőhöz, 2 tonnához, állandó négykerékhez elfogadható. Dízelben sem tud sokkal kevesebbet (12 liter).

Hangja brutális, este csak lábujjhegyen merek hazamenni vele, mert legyilkolnak a szomszédok. Egyik asszonyka szerint remegnek a poharak a szekrényben.

Amit imád benne az ember:
- megjelenés
- hang
- kényelem
- hifi (BOSE)
- nyomaték
- 60-nál gázra ugrás maradandó élményt okoz

Amit fentartásokkal lehet csak elfogadni:
- fogyasztás
- feszes rugózás
- nincs magyar NAVI DVD

Ami rettenet:
- fordulókör
- átláthatatlan a széle

Irracionális választás ilyen benzin árak mellett. Én olcsón vettem pont ezért és 2 éve nem csökkent az ára (sőt!), ezért nekem megéri, mivel nincsen rajta árbukta.

A Subarum csak 11 litert evett, de két év alatt 3 milliót esett az ára. Akkor most melyik is a drágább?? :D

- - Klíma csapágy - - Fék nyereg

Gabliniha nem lenne iszonyat lehúzós az alkatrész árban, jó lenne. Nagyon jó fej szerelő banda.

Autóvárosmondjuk, hogy ismernek valakit, aki látott már Infinitit. Alkatrészekről fogalmuk nincsen, de rendes társaság ennek ellenére, Nissanból királyak.

Fenntartási költség (6) Évjárat 2005
Előző autója? Legacy (rühelltem) Következő autója? EX30d
Verdikt (8.4/10)

Infiniti Fx 2003 (2003 - 2008)