Autók » Hyundai » Terracan (2001)

Terracan CDI

Hyundai Terracan 2005. 2.9 CDI Megbízható családtag

Hyundai Terracan 2005. 2.9CDI
Nem könnyű jó Terracan-t találni a Magyar piacon, mert igáslónak használják az emberek és ütik vágják. Sok Terrát megnéztem mire megtaláltam az igazit.  2005.évj.2.9CDI fekete
Középkorú úriember volt az eladó, korrekt gazdaként hozta be Németorsz.-ból pár éve. Vételkor 195.000km volt az autóban, most 245.e.km van már benne.
Az autó nagy és kényelmes. A 2,9. CDI motor szépen dolgozik az autóban, jó menetteljesítményt nyújt. A rúgózása kényelmes nem kemény.
Fogyasztása megfelelő a nagy kasztnihoz és a 2,9 motorhoz, átlag 9l/100km 100-110 tempóval.
Fullra pakolva 500kg os utánfutóval 5 személlyel 9.5l/100km fogyasztásom volt. A rekord 7.8l/100 90km-es tempóval. Ez egyszer sikerült 
Kapcsolható összkerék és felező van rajta. Az előbbit menetközben is lehet kapcsolni a használati mutatója szerint 80km/h sebességig. Hasonlóképpen mint a Pajero-nál a super select váltó.
A 10 év átrozsdásodást pont kihúzza az autó és utána ezerrel elkezdődik a rohadás. Én pont kifogtam, még a rozsda megjelenésekor megtudtam előzni bajt egy komolyabb alvázvédelemmel (110.000,-). Ilyenkor fontos az üzemanyag tankot is le szerelni és a rögzítéseket is lekezelni, mert azok is hajlamosak a rohadásra.
A haspáncél miatt nehéz takarítani az alját valószínűleg ez okozta az olajteknő rozsdásodását, ami oly mértékű volt, hogy cserére is szorult (105.000,- )
Tavasszal féktárcsa fékbetétek cseréje volt, nem drágább mint más középkategóriás autónál.
A nyáron cseréltük az alsó-felső kuplung munkahengereket 12,000,-/db
Most kuplung cserén vagyunk, nem kevés majd 300.e. kemény Magyar forint.
Sajna ilyen a kopó alkatrész sorsa, csere. 
Téli nyári gumival használom, de ha elkopnak valószínű átállok 4évszakosra, a korábbi terepjáróimnál beváltak.
A Terra nincsen túl komplikálva egyszerű mint a szög, teszi a dolgát.
Remélem, sokáig meglesz, nagyon jó gép csak jót tudok róla mesélni.
Ha tapasztalati tanácsra van szükséged vásárláshoz vagy használathoz hívj nyugodtan, szívesen segítek +36205592848
Folyt.köv.

- Olajteknő komoly rozsdásodása - csere - Kuplung szett csere