Autók » Hyundai » Terracan (2001)

Terracan 2.9

A Kán

Két évvel ezelőtt vettem Olaszországban 190k km-vel, egy tulajdonosa volt, megnyerően nézett ki. Akkoriban még nem volt a használtautón csak elvétve 1-2 darab. Nem ezt akartam hozni, de nem bántam meg egyáltalán. Talán ezt az autómat szerettem legjobban. Eleinte borzasztó nagynak tűnt, de hamar hozzászoktam, sőt megszerettem.
Külsőre szerintem baromi férfias, pláne a 2006 előtti fazon. Elég jó megjelenése lehet, a benzinkútnál mindig azt hiszik megjött a jattos kuncsaft. Én is szeretem legeltetni rajta a szemem, időtálló küllem, 12 év után is jól néz ki.
Jól lehet fetrengeni a vezetőülésben, piszok kényelmes. Fájós derekammal jól elvagyok benne.
Szeretem a motor hangját, jól pakolható, nem nyöszörögnek benne a műanyagok, a bőr jól bírja, nem égnek a visszajelző lámpák, minden működik, nincsenek bosszantó kis hibái, pöccre indul. Ja de, a gyári magnó kipurcant.
Kanyarodni nem szeret, nedves úton figyelni kell, hepehupákon ugrál, az anyósülésről kanyarban minden leesik és tuti, hogy vezetés közben nem éred el. Lehetne benne több erő.
A felsoroltakon kívül csak a normál dolgokat kellett szervízelni. Benzintankolást is jól tűrte, leeresztés, szűrőcsere és mehettem tovább.
Egy jó állapotú példányban sok örömöd lehet.

- Lengéscsillapító kivolt mikor megvettem. - Hátsó diffi - bontottat vettem, kb. 200k volt beépítve, azóta kerreg enyhe fékezéskor az ABS. - Valami csapágy valamelyik ventillátorban. Rémes hangja volt és a szervízbe érve pont szétesett. - Egyik ajtó kilincse.

Szamóca Szentendre

Fenntartási költség (7) Évjárat 2002