Autók » Hyundai » Matrix (2001)

Matrix 1,6 automatik GLS

ilyen állat nincs

Ilyen állat nincs, mondta a vicc béli parasztbácsi amikor meglátta a zsiráfot az állatkertben. Mi is így jártunk. Ilyen csak a mesében van, vagy autóbuzik beszélgetéseiben a hatodik sör után, amikor a mondatok már úgy kezdődnek, hogy : Apám, tudod ecccer...........
Nos történt, hogy felhívott ismerős, miszerint talált egy jó autót. Ismerős hagyaték ügyintéző Luxembourgban. Mondom milyen? Azt mondja automata Matrix. Nos a Hyundai valamilyen számomra érthetetlen oknál fogva kelet-európában nem forgalmazza az automata Matrixokat, ezt a női ékszerdobozt. Van egy ismerősöm, aki azt mondta: .."..Barátnői unszólására olvasta a Népítéletet (szerkesztők, most húzzák ki magukat), és ott nagyon megtetszett neki amit a Matrixokról írtak a nők...."... Ő is kérne egy ilyet de automatában. Lehűtöttem, hogy az magyarországon ritkább mint a fehér holló. Kicsit elkámpicsorodott, és elkezdett keresni jó állapotú, automata Honda Jazz-t. Meg is beszéltük, hogy kiválaszt egyet és együtt megnézzük. Természetesen a választás fő szemponthja az autó színe. Sok férfival ellentétben én ezt nem ítélem el. Szóval keresgélt amikor barátom telefonált. Aszonygya 2006. júniusi világoskék metál, 1,6-os automata Matrix, 21.000 km-el, 6500 euro. Mondom neki ha mer szólni valakinek még, ráúszítom a KGB-t, a Moszadot, az Al-kaidát és a Tenkes kapitányát. Telefon hölgynek, tudunk e holnap indulni zsebben 7000 euroval Luxembourgba? Azt mondja holnap nem de holnap után igen. Elmentünk.
Megvettük. Tényleg annyi volt. Egy szipi-szupi hölgy autó, minden extrával felszerelve. Azt ugye mondani se kell hozzá, hogy szervízkönyv vezetve, téli gumik mellé adva, tök tiszta állapot, stb. A mobile de-n egy ugyan ilyen 10.000 euro.
Hazagurultunk. Kértem a hölgyet, hogy az út egy részén hagy vezessen én ezt a kocsit. Nekem sohasem volt Matrixom, de bár csak autópályán vezettem, kezdem érteni, hogy a hölgyeknek ez miért tetszik. Tényleg nagyon eltalált autó. Itthon első út szervíz, plusz vizsgáztatás + reg.adó + etcetera.
Azóta itthon ment vele a hölgy még 6000 km-t, mondta, hogy ha majd szervízbe kell vinni vigyem el helyette, de még nem szólt.
Szóval ilyen jó autó, ilyen olcsón = Ilyen állat nincs.

- Még semmi.

Hyndai Győr