Autók » Hyundai » ix20 (2010)

ix20 1.4 Life Plus

Ideális második autó

Első ix20 vélemény, a valószínűleg első ix20 tulajdonostól: ami megfogott ebben az autóban az a hihetetlenül modern és jól eltalált forma, a méreteihez képest valoszinutlenul nagy utas- és csomagtér és az 5 év korlátozás-mentes garancia. Ja, és az ara: 3,5 milla.
Egy praktikus és tagas, de sokat futott és sűrű szervizigenyu 6 éves Renault Scenicet csereltunk le, második autónak. Tartottam attól, hogy az ix20-ba nem fér majd be két gyerekules, egy babakocsi, meg két kismotor, de a furfangos koreaiak duplapadlosra terveztek a csomagteret, így egy szokatlanul mely nyilas varja a holmikat - persze ekkor pótkerék helyett defektjavito készlettel.
Menni vele élmény, nem tudom, hogy manapsag minden ujauto ilyen finom és könnyen kezelhető-e, de ez annyira élvezetes, hogy hétvégén a céges verda helyett ezzel furikaztunk a városban. Varosban elony a magas ulespozicio, jol atlathato a forgalom. Gyorsan reagál a gazadasra, könnyen jár a váltó, iszonyú könnyű a kormány és kényelmes a futómű, bár kicsit pattogos... Egy jól ismert fekvőrendorre a szokásos sebességgel -értsd kb. 25 km/h- hajtva akkorát bólintott az orra, hogy egy pillanatra leert a kocsi alja... :-(
Autópályán is jól megy, noha az 1.4-es nem kifejezett sportgep. Az i30-hoz képest, 120 körül észrevehetően halkabb, a váltója pontosabb és nagyobb összhangban van a mechanika, talán azért, mert az ix20 motorja valamivel gyengébb mint a másik 1.4-ese és nem kell úgy pörgetni.
Eddig az egyetlen dolog, amit fel tudok hozni ellen, hogy 8.8-at mutat a fogyasztasmero. Remelem azért, mert bejáratos és hideg van. Az i30 hasonló motorral es súllyal 7.2 átlaggal fut mar 3 éve a család másik tagjánal. Erre majd meg visszatérünk...
Összegzés: noha minden méretében kicsit kisebb a Scenicnel - és itt egyedül a szélesség lehet gond, mert az ix20-ban 3 gyerekules sehogy se férne el, de egy utas sem a két gyerekülés között - tulkeppen kiváltja azt és egy tartósnak ígérkező, hosszú gyári garanciával szállított szép és modernt autót kap az ember.

- Meg semmi.

Pécs, Hyundai Mischl Autohaz