Autók » Hyundai » i40 (2011)

i40 1.7 CRDi

Elegáns munkás

Ingázáshoz kerestem autót, napi 150km. A totalcar-t olvasgatva szinte az összes motorról elmondják hogy miért ne vegyél olyat, nagyon hosszú a lista a kerülendő típusokról, de hogy mégis mi a tökéletes választás, arról már kevesebb ajánlást kapunk. Egyből megtetszett a Hyundai i40 formája, felszereltsége, és még a motorjáról sem találni semmi rosszat. Így elkezdtem nézegetni őket. A 120 hirdetésből legalább 100 külföldről behozott, teljesen leinformálhatatlan autó, vakon választ aki ilyen mellett dönt, és csak imádkozni tud érdemben. Én megtaláltam a magyarországi üzembehelyezésű, kevés km-es, szervízkönyves, szép állapotú autót és még jó áron is.
Metál szürke, szerintem gyönyörű, nem full extrás, de pont ezért került pontosan annyiba, mint 50.000-rel többet futott társai. Nekem az alacsony km-állás fontosabb volt, mint a tolatókamera. De még így is benne van sok-sok kényelmi és biztonsági extra.
A fogyasztás vegyes használat esetén sem megy 6.2 fölé, halk, hidegen is mindig "pöcre indul".

Szeretem: Hogy a kanyarba bevilágít, a kinézetét, a kihangosító azonnal párosított a telefonommal, a szép középkonzolt, a fogyasztást. A csomagtér tényleg, szó szerint HATALMAS, egy komplett költözést bonyolítottam le lehajtott hátsó ülésekkel.
Még szokom: A kemény kuplung miatt egy egy araszolgatás során teljesen elfárad a combom, de a barátnőm i30-asa is ugyan ilyen. Ez típus sajátosság. Az ülési pozíció valahogyan nem tökéletes, sokszor fészkelődöm az amúgy tágas, kényelmes első ülésben.
Nem szeretem: Nincs a telefonomnak helye sehol, leginkább az ölemben tartom utazás során.

Tökéletes választás, akiknek a fent említett parametérek és előnyök fontosak. Nem egy erőgép, de szépen, tempósan is lehet vezetni, minimális fogyasztás mellett. A formája annyira időtálló, hogy amit megrajzoltak 2011-ben, azon a mostani, 2017-es modellen sem változtattak érdemben, ami jó, azt minek elrontani, ugye... :) Németországban az év cégautója lett, pedig ott van konkurencia.

- eddig semmi

Fenntartási költség (9) Évjárat 2011