Autók » Hyundai » i20 (2014)

i20 1,25 Benzin

Céges Matchbox

Régi Swiftből ültem át ebbe a céges autóba, 18 km-rel vehettem át szalonból, leadásig 30.000km-t tettem meg vele. 80%-ban autópályán mentem vele, ezért az átlagfogyasztás kicsit magas: 7,2 liter. Országúton nyugodt tempóval 4,5 liter reális. A nálam töltött idő alatt semmilyen hiba sem fordult elő vele, gond nélkül tűrte a nomád életmódot.

Az 1.25-ös motor ellenére soha nem volt probléma az előzés, a motor nagyon jól húz, viszont pörgetni kell rendesen. Az autópályán gond nélkül tartható a 160-170-es sebesség. A sebességváltó könnyen kapcsolható, a kormány könnyen fordul, összességében könnyen kezelhető autó.

Az autó kívülről nagyon jól néz ki, semmi kivetnivaló nincs rajta. A hátulja különösen el lett találva, főleg a lámpája tetszik.

A beltér nagyon kényelmes, az ülések jól tartanak, a kormány állítható és a pedálok is kényelmes pozícióban vannak, így a vezetés hosszú távon sem volt kimerítő. Az utastér jól szigetelt, kevés zaj szűrődik be. Manuális klíma a kánikulában is gyorsan lehűti a belteret. A hifi az alapfelszereltségben is jól szól (bár csak 2 hangszóróval), az USB lejátszás könnyen kezelhető és gyors. A kesztyűtartó kellemesen nagy és hűthető.

Egy ilyen kis autóhoz képest meglehetősen nagy a csomagtartó, kicsit magasan van a pereme, de jól pakolható. A hátsó ülésen utazóknak is értékelhető a lábtér, ha nincsenek teljesen hátratolva az első ülések.

Összességében nagyon meg voltam elégedve a járgánnyal, könnyen kezelhető, megfelelő teljesítményű és komfortos autó remek fogyasztással, aki kis autóban gondolkozik, annak csak ajánlani tudom!

- Semmi!

Opel Auto Palace Délpest1186 Budapest, Cziffra György u. 15.Kötelező szerviz, gyorsan, pontosan.

Fenntartási költség (8) Évjárat 2016
Előző autója? Swift Következő autója? Ceed