Autók » Hyundai » H-100 (1993)

H-100 2.5 D Grace Van

Átlagos Kisteher!

Azért vettem az autót mert annak idején szállítással foglalkoztam.Az autó olcsó volt,mivel a Hyundai kezdeti próbálkozásainak első példányai közül való.Vezetési,és komfort érzése az szerintem teljesen teherautós,pláne,hogy az ember szinte a motoron ül mivel az az ülések alatt van.Fogyasztása 90-100-as tempónál 8-9 liter körül van,viszont a feletti tempónál jelentősen megnő.Váltója áttételezése rövid,és a váltó kissé lötyögős,Nagyobb sebességnél szélzaj,és gördülési zaj is van rendesen.Az autó hátsó kerék meghajtású,ezért,még a vizes fűben is gondot jelenhet az elindulás,ha nincsen bent a raktérben súly.Az adagolója sajnos nem a legmegbízhatóbb.Én elküldtem javításra a régit,de sajnos egy év múlva ugyanúgy szivárgott belőle a gázolaj mint előtte.Az önindítóban a szénkefék adták meg magukat amit olcsón lehet javítani,csak kellemetlen,mert egy ekkora autót betolni nem éppen egyszerű.A sárvédő ívek,és igazából az egész konstrukció rohadásra erősen hajlamos.Viszont nagyon jól pakolható,és elég nagy súlyokat meglehet vele mozgatni.

- Cav adagoló,önindító,Kopó alkatrészek

Fenntartási költség (5) Évjárat 1996