Autók » Hyundai » Atos Prime (2003)

Atos Prime 1,1 GL

Fekete kisördög

Annak idején megnéztünk mindenféle kisautót, végül e mellett döntöttünk. A cél az volt, hogy két gyermekünket oviba, bölcsibe el tudjuk hordani, és e mellett sokkal mobilabbak tudjunk lenni.
A színe fekete, és naaaagyon jól néz ki, belül igazán jól el lehet férni, bár hozzá kell tenni, hogy ha elöl beállítja magának az ülést egy felnőtt, akkor hátra csak kicsi gyermek fér el. Eleve négy személyre vizsgáztatják, ami szerintem is reálisabb mint a többi kisautónál az öt személlyel való hencegés. Nincs mese, nem férne el csak nyomorogva.
Eleddig annyi gond merült fel -kábé másfél év használat után jött elő-, hogy erős fékezéskor doboltak a hátsó kerekek, és elkezdett nyikorogni a vezetőoldali ülés.
Elvittem a szervízünkbe, és simán beállították a fékeket, szétkapták az ülést és megszüntették a nyikorgást. Mindent garanciában.
Ők ludasak még abban is, hogy tavaly egy nagyobb út előtt elvittem a kocsit, hogy nézzék át a futóműveket, ha kell állítsák be (sok kátyúba mentünk bele, gondoltam jobb ha megnézik) és meg is tették: átnézték, beállították. Azt is garanciában, zokszó nélkül.
Jellemző még rájuk hogy nagyon korrektek.
Az első 1000 km-nél nézték át, az nem volt térítéses, 15000 után babráltak rajta (olajszűrő, olajcsere, állítólag az indexizzókat cserélték) 15eFt alatt megvolt, és valahogy most idén ősz körül lesz a 30ezres szervíz.
A két első lámpában az izzókat cserélnem kellett nem olyan rég. Az ablaktörlő lapáttal nem voltam megelégedve, én bolond kicseréltem két Champion-ra. Nem jobbak.

- A vezetőoldali ülés nyikorogni kezdett másfél év után, a hátsó kerekek fékezéskor "doboltak".

Gödöllőn a Hyundai szakszerviz: Lakosz Kft.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2004
Megbízhatóság (10) Vezetett km 22000
Előző autója? Következő autója? Hyundai
Verdikt (8.5/10)

Hyundai Atos Prime 2003 (2003)