Autók » Hyundai » Accent (2007)

Accent 1.4 mct - 2006

SOHA TÖBBET HYUNDAI

Kisnyugdíjastól vettem, tartalék autónak kellett, alig használtuk. Az eladó Parkinson kóros volt, nagyon szinpatikus házaspár, vigyáztak rá, mint a szemük fényére. Jól átvágtak!... és én úgy bekajáltam ezt a kedves kis egyszerű emberek vagyunk dumát! Később derült ki, hogy az elejét és a hátát is jól összetörték, nem tudom, hogy csinálták, de 60 ezer kilméterrel tönkrevágták a lengéscsillapítóit és a féktárcsákat is. A leghúzósabb hiba a kormánymű volt. Télen, vettük, lefagyott, csúszós úton vittük haza, nem tűnt fel, hogy az egyik oldalra húz az autó. Még nem vagyunk a végén. Három Hyundai márkaszervízbe elvittem, 150 és 360 ezer közötti árat mondtak a kormánymű cserére - ez azért elégggé nagy szórás! Végül elvittem egy negyedik Hyundai márkaszervízbe, ahol vállalták, hogy csak a jeladót cserélik ki, értenek hozzá. Nem értettek! Megvettem a jeladót - 75 ezer forint, kiszereltettem a kormányt - 35 ezer forint és most széttárja a kezét a szervíz, hogy pont ehhez a típushoz nincs szoftverük, amivel be tudják állítani, minden más Hyundai-hoz van és 360 ezerért kicserélik a kormányt. A kormánymű meghibásodása típushiba ennél az autónál és jó vastagon mérik a javítását. SOHA TÖBBÉ HYUNDAI!

- kormánymű - vigyázat ez típushiba ennél a modellnél! - lengéscsillapító - fék - most éppen a CHECK lámpa világít a városi közlekedésben a műszerfalon, érdekes módon autópályán nem, lehet, hogy csak az üzemanyagra érzékeny - -

Fenntartási költség (1) Évjárat 2006
Előző autója? Ford Mondeo Következő autója? Ford Mondeo - jó szervízem van hozzá Solymáron
Verdikt (2.3/10)

Hyundai Accent 2007 (2007)