Autók » Honda » Jazz (2015)

Jazz Trend

Egyelőre kisebb csalódás

0 km-es 1 - es jazz cvt 12 évi gondtalan használata után vásároltam, bízva a márkában, ill. a már többször megtapasztalt megbízhatóság, jó értéktartás és egyéb, a márkáról és tipusról kialakult pozitív kép tükrében.
Az elődhöz mérten pozitív, a tágasabb, komfortosabb, igényesebbnek tűnő belső, azonban a mindennapi használat során érződnek az olcsóbb anyaghasználatból fakadó hátrányok ( ez nyílván más kategóriatársakra is igaz ) és legalábbis bennem nincs meg az a minőségérzet, amit elég nehéz megfogalmazni, de az ember azt érzi, vagy nem.
A felsorolt hibák ugyan bosszantóak, de nem súlyosak, inkább szokatlanok és az is lehet, hogy csak egyedi eset és általánosságban nem jellemző, mindenesetre nekem egy kis csalódás. Dinamikája számomra elegendő, fogyasztása remek, kicsit hangosabbnak érzem, de nem vészes. Összességében elégedett vagyok, remélve hogy a hibákat a szervíz garanciában orvosolja.
A tipusra jellemző, kűlső méreteihez képest tágas belső és jó variálhatósag továbbra is kiemeli a mezőnyből, bár a jelentős áremelkedések egyre kevésbé helyezik a kiemelkedő ár / értékű autók táborába.

- - nagyon sérülékeny, könnyen karcolódó, kemény belső műa. elemek, ajtókárpitok
- - mérsékelt használat ellenére is bolyhosodó csomagtérfilc, részben már gariban cserélték, de újra, az alsó burkolatnak semmi teherbírása sincs
- - klímát tölteni kellett, gariban orvosolva
- - zörgő bal eslső ablak, egyszer magam orvosoltam, későbbiekben újra zörögni kezdett
- - nyöszörgő hangok, kiderült, hogy az első utasüléseken való helyezkedéskor jön elő a zavaró hang
- - rozsdásodó, esztétikailag zavaró üléssinek elől
- - nagyobb sebességnél ( 80 km / h felett ) néha beremegő belső tükör
- - fényezési hiba, hiányzó lakk a bal hátsó ajtó kilincs alatti részén, fél tenyérnyi foltban
- - nyikorgó kuplung pedál, házilag orvosoltam

Honda Budaörs

Honda Flick

Fenntartási költség (8) Évjárat 2018
Előző autója? jazz Következő autója? civic
Verdikt (8.6/10)

Honda Jazz 2015 (2016)