Megbízható, takarékos társ
Szöveges ítélet
Kiválasztásánál alapvető szempont volt, hogy az akkori 1,4-es Skoda Fabia-nál kényelmesebb legyen, legyen nagyobb a csomagtartója, és fogyasszon kevesebbet. A kocsit alapvetően kisvárosi forgalomban használjuk, havonta-kéthavonta egy-egy hoszabb úttal. Gyakorlatilag minden nap két felnőtt két gyerek+ iskolai cuccok+bevásárlás használjuk.
A napi használat igen sok megállás-indulással jár, hiszen egyik gyerek óvoda, másik iskola, majd én munkahely - és az asszony tovább. 8 km alatt ez négy megállás. Garázsban tartva ez nyáron 5,3 télen 6,3 literes fogyasztással járt. Ugyanez a Fábiánál 7-8,5 liter volt. Hosszú távon autózva - autóút/90 - 4,8 liter, de ez elég öreguras tempó. Autópályán 140 fölé még nem mentem, de ismerősnek 180-nál volt a vége. Előzéseknél azért 5-ször is meggondolom mikor kezdek előzni. Talán ez az egyetlen amivel a Skoda alatt maradt - az kissé jobban ment.
Beltér: Elférünk. Mégpedig igen tágasan. Jó múltkorában egy kb. 140 kilós barátomat vittem aki az anyósülésen ült. Mögötte egy szintén "kis darab" olyan 100 kilós törpe... Az ülést nem kellett tologatni, mindketten kényelmesen elfértek... és csodálkoztak.
Újabban hidegebb időben amíg fel nem melegszik az utastér rosszabb utakon a műszerfalból apró nyüszögések nyikkanások hallatszanak, de egyenlőre nem zavaró, csak rövid ideig tart.
Összefoglalva: Az eltelt idő alatt semmilyen hibát nem produkált, arra a célra amire vettük tökéletesen megfelel.
Hibalista
- semmi
Ide hordtam szervizbe
Honda Maruzs Salgótarján
Értékelése: 9
Képek az autómról
Fenntartási költség | (10) | Évjárat | 2005 |
Kényelem | (8) | Használati időtartam | 4 év |
Teljesítmény | (7) | Km vásárláskor | 0 |
Megbízhatóság | (10) | Vezetett km | 15000 |
Szerviztapasztalat | (8) | Átlagfogyasztás | 5 l |
Előző autója? | Fabia 1,4 | Következő autója? | Nem tervezem hogy másikat veszek-minek |
Ennyire szerette | (10) | Megérte a pénzét? | nem |
Verdikt | (8.2/10) |
