Autók » Honda » Insight (2009)

Insight Facelift

Kiváló autó.

Második autónak vettük Spanyolországban. Miután megnéztünk pár egyéb típust, egyértelmű lett hogy ez a Honda lesz a befutó. BMW X5 volt a másik autónk, ez nyilván nem tudja azt a luxust és teljesítményt, de ezt már jobban szeretem. Nagyon nyugodt, kényelmes, csöndes autó, olcsó a fenntartása, szép is. Teljesen megváltozott a vezetési szokásom, a 250lovas X5-ömben egy barom vagyok (voltam), ebben együtt csorgok a forgalommal és élvezem. Csak Eco-ban használom, úgy méginkább relax a vezetés. Városban 5 alatt eszik, pályán 140-nél 5.5 körül (Eco-ban egy literrel több ugyan olyan tempó mellett). Primitív a hibrid rendszer, de engem meggyőzött, hogy ez a jövő (jelen). Ez után csak hibridet veszek.

Nem romlott el semmi rajta 2 év és 70e km alatt, bár eszi az olajat rendesen, különösen a városi közlekedésben, gondolom a vékony olaj (0w20)/start-stop okán. Mostanában csörgő szelephangja kezd lenni a motornak.

A gyári fejet kicseréltem érintős androidos JVC-re, sokkal jobb természetesen az utágyártott.

- Semmi. - Fogyasztja az olajat (0w20), 10e km-en 1-2 liter. - Csörög picit a motor magasabb fordulaton, de nincs hiba.

Honda Gold Motor Debrecen

Fenntartási költség (10) Évjárat 2012
Előző autója? X5 2011 Következő autója? Hibrid mikrobusz, ha lesz
Verdikt (9.6/10)

Honda Insight 2009 (2009)