Autók » Honda » HR-V (2015)

HR-V 1.6 Diesel.Elegance

Meglepetés

Korábbi HRV-vel is rendelkezünk, melyet ha tehetünk nem adjuk el soha (4WD)
Mégis a két kocsi ég és föld,mindkettő szerethető.Természetesen az új HRW minden tekintetben megelőzi a korábbi változatát.

Hely minden tekintetben elég.Talán a csomagtartó formája ami bezavar több nagyobb méretű tárgy egyszerre nehezen pakolható be. Amúgy nem kicsi a csomagtartó sem 470 L.(korábban Honda CRV-t vezettem 8 évig)

Hosszú utakra használjuk 1000 km/10 óra utána pihen 2-3 hetet :)) Nagyon jól bírja az autópályázást ,jó a motor nyomatéka, végsebessége kb 200 km/h.Olajat a motor nem fogyaszt, talán a hangszigeteléssel többet is bíbelődhettek volna.Szék kényelmes 180 cm vagyok mackós alkat és teljesen jól elférek. Teljesen hátratolt széknél magam mögött is kényelmes, akár hosszú távon is.

Fék kiváló, talán eddig ez legjobb japán kocsi fék amivel találkoztam eddig.Kanyarban nagy sebességnél orrtolós, elektromos vezetésfunkció ellenőrzése nagyon ritkán szól bele a vezetésbe.(kisodródásgátló), szinte már hülyének kell lenni, hogy beleavatkozzon.Én személyesen a vészfékasszisztens problémával nem találkoztam amit valamelyik tesztben olvastam.(lehet enyém már egy upgradelt verzió.

Fogyasztása (4.0L-országút)-(Budapest 4,7-5,5L)(7,5L autópályán 180 KM/h tartósan.) 23000 km-n 5,5 L az átlag.Az autó mérési funkciója nagyon pontos inkább többet ír ki néha. felnőttnek kényelmes -5-nek csak rövid távon ajánlom-szigorúan.

Informatikai és elektromos rendszere könnyen tanulható, android alapú de az apple termékekkel is simán megbirkózik.

Amit én másképpen képzelnék el:

Automata váltó - nincsen kínálatban
Hiányolom a 4 kerék meghajtást -nincs kínálatban.(hegyen lakunk + síelek)
Tetőablak minden verzióba!!!!!--Csak lux kivitelben.:(((

- Párszor előfordult,hogy hideg indítást követően valami berezonál a motor térben Kb. 30 másodpercig.Tankolás után pár csepp gázolaj távozik az autóból a túlfolyón keresztül, inkább csak esztétikai hiba (tankolási javaslatot betartom !.) - - Márkaszervíz készségesen átvizsgáta e két hibát de nem tudtak mit kezdeni vele.

Honda Éles (gyorsak,megbízhatóak)

Fenntartási költség (8) Évjárat 2015
Előző autója? Honda CRV Következő autója? HRV 4WD ha tudok szerezni az USA-ból vagy CRV
Verdikt (9.3/10)

Honda HR-V 2015 (2015)