Autók » Honda » Fr-V (2004)

Fr-V 1.8 VTEC

Elso gokartom!

Nekunk feltetlen egy tobb, mint ot szemelyes autora volt szuksegunk. Angliaban elunk es rendszeresen vannak latogatoink otthonrol. Altalaban ket fo. Mi negyen vagyunk. You do the maths, vagyis kitalaltatok, az minimum hat ember. Kezdetben het szemelyeseket, Ford S-Max-okat nezegettem. Elotte egy C-Max-unk volt. Nem rossz auto, mas kerdes, hogy mi befurodtunk vele. Annyira csunyan kezdett oregedni tizennegy evesen (szaztiz-ezer kilometerrel!), hogy szamunkra mentehetetlen volt. Az egy masik sztori. Aztan raeszmeltem, hogy hiaba a hetszemely, ha a repterre megyunk es csomagok vannak, akkor max a fele csomagtarto marad, raadasul hova kerul a kutya?! Ezert ratevedtem a ket szoba joheto hatszemelyesre. Multipla vagy Honda. Nem voltam berezelve a Fiattol, nekem az mar regen is tetszett, de oreg autobol inkabb a japan, plusz Hondank sem volt meg, es mar regen ki szerettem volna probalni. Az 1.8 benzin azert, mert modernebb, mint a 2.0, kisebb az adoja is picit es azert benzines, mert felesegem naponta megy vele par kilometereket, ami meg ennek is art, nemhogy a dieselnek! Szoval egy regebbi vagasu szivo benzines, 140 lo, mi baj lehet?!
Negy felnottel es ket tinedzser gyerekkel (10 es 14) hosszutavon nem egy alom utazni. Szorosan vagyunk. Hiaba lehet hatrakuldeni a kozepso uleseket, nem eleg. A kozepen mozgolodo gyerek kicsit idegesito vezetes kozben. Plane, ha a labat idonkent rateszi a tiedre. Kompromisszumos megoldas, de megoldas. Elotte mindenhova ugy kellett mennunk, hogy auto plusz vonat, busz, bicikli, akarmi. Most beferunk mindenhova. Annal sokkal jobb! A pakolo helyek nagyon jok, sok dolog okosan ki van talalva!
A motor porgetheto es a kocsi megy! De a legjobb, a kanyar stabilitas. Volt korabban Toyota Versonk es dolongelt a kanyargo uton. Nem volt jo erzes! Ez meg sem rezdul. Az FRV harmincket centivel szelesebb, mint pl. a Verso es az nagyon sok! Ugy fekszik az uton, mint egy gokart! Rettentoen elvezem.
A hibakrol annyit, hogy a lamda szonda (oxygen szenzor) bedoglott a vasarlas utan. A kereskedes kifizette a javitast, ami nagyon rendes toluk, tekintve, hogy kopo alkatresz es meglehetosen draga! De, ami fontos es mindenki tudjon rola az a kovetkezo. Ha a check engine felvillanasa utan a motor diagnosztika azt mondja lamda szonda, nem kell aggodni, ha a lamdat merve semmi nem latszik. Velunk ez volt a helyzet. A szerviz ugy cserelte ki a szondat, hogy azt mondtak, semmi garancia, hogy nem a kabel vagy mas, ugyanis a szonda semmi rendellenesseget nem mutat, ha merik. Pedig szorgalmasan mertek. Ketszer is kiutottek a hibakodot, hogy nezzuk meg mi lesz. Es az lett, hogy visszajott. Harom honapja csereltek a szondat es azota nem jott vissza! Szoval az volt a ludas.
A kocsi, rovid multunk alatt, megbizhatoan mukodott es hozta a gyari fogyasztasi adatokat. Osszessegeben jo autonak gondolom es orulok, hogy immar a Honda is ki lett pipalva a bakancs listamon. Elotte ilyen autoink voltak felesegemmel: Skoda 120L, Lada 2105, Suzuki Swift 1.3, Open Corsa 1.0, VW Golf Variant 1.6, Toyota Avensis 2.2 D-CAT, VW Sharan V6. Toyota Verso 2.2 D-CAT, Citroen C3 1.4, Opel Insignia, Skoda Superb 1.9PD TDI, Toyota Yaris Hybrid, Ford C-Max 1.8

- Lamda szonda

P&P Auto

Fenntartási költség (7) Évjárat 2008
Teljesítmény (8) Km vásárláskor 120000
Előző autója? C-Max Következő autója? Model3
Verdikt (7.4/10)

Honda Fr-V 2004 (2004 - 2007)