Autók » Honda » Civic (2017)

Civic Sport plus

Tényleg Sport

Jól ismerem a márkát, ebből ered a márkahűség: 2 Civic, 1 Accord, 1 CR-V, 1 FR-V és egy Prelude után ez az új Civic az első autóm, amit újonnan vettem, bár használt autó-párti vagyok. Jó érzés volt végre olyat választani, amit magam akartam, számos teszt átolvasása és tesztvezetés után. Nem volt kérdés a "Sport plus", a tiszta bőr Prestige-t nem akarta a feleségem, mert a rövid szoknya és szabad váll miatt odatapad a nyáron meleg, télen hideg bőrhöz. A hatchback formája nagyon izgalmas, bár tényleg nem a legszebb Civic, viszont megkérdőjelezhetetlenül a legjobb autó. A vezetési élménye a Prelude-öt idézi illetve múlja felül, majdnem CRX-es. Volt szerencsém többször vezetni régi NSX-et is, na talán az más világ, de a hondás feeling ott van. A fogyasztása brilliáns, 6,5-ös átlag (nyáron alatta, télen fölötte), ami ennyi erő mellett kiváló. Szegedre öregurasan 4,5l/100km, haza 150-re állított tempomattal 6,2. Megjegyzem, hogy szinte mindig prémium benzint tankolok, ez plusz 14-28Ft, ez azért rontja a fogyasztási költségeket...
150-ről "német autópályán" dinamikusan gyorsul, az érzés 200LE felettinek tűnik. A lomha benzines Accord és CR-V nagyobb motorral sokkal többet evett. Annyira tüzes, hogy inkább ECON-ban megyek, hogy ne legyek szabálytalan, és ha kicsit fickósabban akarok haladni, akkor ECON ki, állítható futómű Dynamicba, és hajrá! :-) Minden extra benne van, ami kell, én az infotainmenttel is elégedett vagyok. Klasszul működik az Android Auto: a Waze és a Spotify a kijelzőn igazán remek dolog. A letöltéshez érdemes elolvasni az internetet, mert alapból itthon nem letölthető. Amióta ezt leírtam, új telefont vettem, abban telepítve van, rögtön kapcsolódik.
Itthon nem népszerű a modell, a világon viszont rendkívül jól veszik és szeretik, én is csak ajánlani tudom mindenkinek, aki sportos és jó autót akar.

- A fűtőventilátor valami kellemetlen zajt adott menet közben, garanciálisan cseréltek egy csövet, megszűnt. A bal első oldalablak szélzaját is kijavították. Esőben sípolt a parkoló radar, garanciában javították, azóta lényegében megszűnt. Tetőablak néha nyikorog, ezt nem tudták orvosolni, de nem mindig jön elő.

Honda Budaörs

Fenntartási költség (9) Évjárat 2018