Autók » Honda » Civic (2017)

Civic 1.5 t

Meglepetés,másoknak!

Röviden,mert az első olajcsere csak most lesz,de mivel viszonylag új típus,hátha kedvet kap,aki most nézeget új autót.
A felszereltségről nem fogok írni,mint ahogy a vezetéstechnikai segédekről,kütyükről sem.
Van benne technika,de nekem 1.a teljesítmény
2.a tágas beltér
3.az egész nagy csomagtartó
számít.

Amikor keresgéltem,teljesítmény alapján szűrtem és az Octavia 1.8,180 LE,valamint a 2.0 190 LE volt a toplistámon.
Mindenképpen újat akartam,ami sok évig jó lesz és ami nem túl drága,igaz lízingelem a cégre.
Írom ezt azért mert a 7 millió nem kevés,de a mai alsó középkategória itt kezdődik.
Szóval a teljesítmény alapján kidobta a Civicet is és a Szallerbecknél volt egy fehér tesztautó,amibe egyből beleszerettem.
Aztán gyors utánaolvasások,videók és írtam nekik,hogy érdekelne,lízingre kértem ajánlatot és volt nekik raktáron ezüst -és sötétszürke.
A középső felszereltséggel,vonóhoroggal,extra sötétítéssel,gumiszőnyegekkel kerek 7 millióra adtak ajánlatot,amit rögtön elfogadtam.(az ezüst szürkét)
Hozzáteszem az Octavia-k közül a 180 Les 7.3 m-ről indult a legolcsóbban,vonóhorog nélkül.
A papírmunka 3 hét alatt megvolt.
A kocsit nem nyúzom napi szinten,arra van másik (Opel Corsa D 1.3 Multijet,195ezer Km,5 év alatt,eddig csak kopó alkatrészeket kellett cserélni,gondos gazda vagyok).
Hosszabb utakra használom,most is volt egy osztrák kiruccanás és a lényeg:
182 LE,563 km alatt 37 liter PRÉMIUM benzin,ez 6.6 átlag!Oda-vissza!
Nem a fogyasztás a legfőbb gondom hál'Istennek,de azért ez jól mutat.
Komoly teljesítmény,140-150 km/h utazósebesség,klíma 3 fő,megpakolva a kocsi.(520 literes csomagtér)
Volt amikor valaki bepróbálkozott és kellett kicsit gyorsulni,na az is ment,még Econ,gazdaságos fokozatban is.
Sok autót vezettem már,komolyabb teljesítményűeket is,de azok mind 10 millió fölöttiek voltak,prémium márkák,ez is prémium szerintem,mert japán,de ez nekem 7 millió volt és azt gondolom most is lehet ilyen,vagy nagyon közeli áron venni.
Az autót sokan megnézik a parkolóban,szerintem szép,de autópályán és főutas előzéseknél a teljesítménye miatt nézik meg.
A sokak által favorizált 2.0 dízel(passat,mondeo,superb,audi a5,x3 stb.) autókat le lehet vele nyomni akár 0ról akár 130ról gyorsulva.Nem azt mondom,hogy autóhosszat adok nekik,de sokan meglepődtek már.
A gyári gyorsulás 8.2,az autó könnyebb mint a középkategória,ezért is lehet őket meglepni,ha előzésről van szó.
Egyelőre ennyi.Nagyon jó választás volt a Honda Civic 4d 1.5 turbó!!!!!!
5000 ezer km-ként fogok írni a további benyomásokról.

- Még semmi

Fenntartási költség (7) Évjárat 2018