Autók » Honda » Civic (2011)

Civic 1.8

Dr Jekyll és Mr. Hyde

Az előző autóm elérte a 200 ezer kilométert ami az álmoskönyv (és tapasztalataim) szerint mélyen zsebbe nyúló javításokat vetít maga elé így elkezdtem nézelődni a piacon. Kizárólag benzinüzemű (magyarul Otto motoros), turbó nélküli kézi váltós autót kerestem.Egy ideig Subaruban majd Mazdában gondolkodtam de Subaruból nem találtam megfelelő (kézi váltós, benzines, a Földet legföljebb háromszor megkerült) modellt, a Skyactive Mazdákról pedig több forrásból is azt hallottam, olvastam hogy korróziós gondok fordulhatnak elő.
Így került látómezőbe Dr. Jekyll és mr. Hyde, a settenő. Magánszemély hirdette, nem írt róla dicshimnuszokat, épp ezért lettem kíváncsi az autóra. Pénteki napon találkoztam az autóval és az eladóval, rá következő kedden írtuk alá az adás-vételit. Ennek nagyjából két hónapja, eddig a következőket tapasztaltam:
Ez az autó - hogy ha kell - nem settenkedik hanem setten, vagyis a legkisebb feltűnés nélkül teszi a dolgát. Előző autómból tapasztalva -az előírt 50-es tempót szigorúan betartva - negyedik sebességi fokozatban gurultam hazafelé mire Dr. Jekyll közölte hogy váltsak följebb. Te tudod - gondoltam - és szót fogadtam. Dr Jekyll kisvártatva megismételte kérését így a hatodik fokozatban gurultunk tovább; semmi rángatás, semmi kérődzés, autózás!
Tibor (a szerelő) javaslatára a géperőt 100-as oktánszámú benzinnel kényeztettem, úgy gondolom és úgy érzem hogy meghálálja.
Alapvetően nyugis stílusban vezetem az autót de időnként - természetesen kizárólag az előzések biztonságos befejezése miatt - kitör belőlem a kisördög, ilyenkor padlózok, Dr. Jekyll átváltozik Mr. Hyde-á: 4000-es fordulat fölött kitör belőle a szörnyeteg, úgy megindul mint a rosseb.
Az autót napról napra egyre jobban szeretem!
Ami nem annyira tetszik:
- kissé körülményes a beszállás (65 éves vagyok, tessék nekem elnézni)
- valamilyen ismeretlen megfontolásból nem látható egyszerre a kijelzőn az összes kilométer és a napi kilométer (tudom, egyéni szoc. probléma, de mégis).
Folyt. köv.

- Jelenleg nem működik az ablaktörlő intervallum üzemmódja de ebben a sivatagi időben ez nem különösebben zavar.

Nem kíván további ügyfeleket így maradjunk annyiban hogy Tibor. Amit tudni kell a Hondáról azt tudja.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2011
Kényelem (8) Használati időtartam év
Előző autója? Fiesta 1.6 Ghia Következő autója?
Verdikt (9.1/10)

Honda Civic 2011 (2012)