Autók » Honda » Civic (2006-2011)

Civic 2.0 type-R

Honda....type-R. csak honda rajongóknak!!!!

Szögezzük le az elején hogy nem úgy fogok írni mint egy elfogult honda fan, hanem leírom a frankót! Amióta megjelent az autó a szívem lelkem vágy volt hogy megkaparintsak egyet. sok év spórolás után sikerült hozzájutnom egy kevés km és hibátlan állapotú type r hez. Kb 2 hét telt el mire kiszerettem belőle. Egyáltalán nem hozta azt amit vártam tőle. Ezért bemérettem padon hogy nincs e valami baj vele hátha ezért érzem gyengének...De gyári értéket produkált sőt 4hp val többet. Kérdeztem a szerelőt hogy mi a fenéér érezhetem ennyire zsengének Mármin a 200 hp hoz képest.... egyszerű volta gúnyos válasza..... Ember el lehet itt még 500hp is ha eggy 1.9 es passatban 2 szer ekkora a nyomaték.... utána néztem. és tényleg.... az tett be legjobban hogy hazafelé megzavartam egy kicsit. a szomszéd bácsika a szakadt kombi 20 éves 330d BMW jével végig ott jött mögöttem hiába forgattam szabályzásig... aztán egy enyhe emelkedő bácsika 200km/h nál kirakja az indexet és visz lát..... type r........ Aztán hál istennek ugyan annyiér megvette egy honda fan amennyiér én vettem..család gyarapodás miatt adtam el mer valjuk be ez nem egy családi autó. kivéve ha porckorong sérves gyerekeket akarunk 10 év múlva. a fogyasztás nem igazán érdekelt de a gyári adatokat mind gyorsulás mind fogyasztás terén felejtsük el....... eladtam és az árából vettem egy 2008 as 3.0tdi a6 ot. mondanom sem kell ég és a föld.össze nem lehet hasonlítani a kettőt. nem hiába alsó kategória a civic...aki ijet akar szerintem jól gondolja át. most a honda fanok biztos azon gondolkodnak hogy hogy miért írok ijeneket.... én is honda fan voltam... és én is òdákat zengtem.. csak a honda.... de miután vettem egy rendes autót rájöttem hogy elvakultság volt. még mindig szeretem a hondát de nem szabad túlzásba esni vele a hondások meséi miatt.....főleg a civic el!

Update: 1-2 Dolog amit talán nem írtam le! :Az autó leg gyengébb pontja a fék! Ami városban és kb 140-km/h ig éppen elegendő fölötte a szó legszorosabb értelmében életveszélyes! Hihetetlen hogy egy 4 millás használt autón gyengébb/ kisebb fék van mint egy 100ezer ft-os szutyok fiat-on!NEVETSÉGES! Nem érezni kevésnek kis tempóval de!!: A féktárcsa apró mérete miatt hihetetlenül túl van terhelve nagyobb tempónál!Ami durva : az autó közép tartományban hihetetlenül gyenge kb mint egy 1000 es swift! A honda találkozón Ez en viccelődtünk egy pár type-r es sráccal , hogy bajba lennénk ha csak 5000ig lehetne pörgetni! Mondjuk azért annyira nem vicces! A honda találkozón volt szerencsém kipróbálni az enyémen kívül még 3db typert 2db fn2 és egy egyel régebbit! Durva de az mintha jobban menne! Érdekes módon azér a találkozón egymás közt egyet értettünk mi type r esek: Valami mintha hiányozna az autóból!Nem elég dinamikus és senki szerint sem azt hozza amit vártak tőle! De bezzeg a fórumokon megy a vakítás!
Még egy dolog: Az össze szerelési minőség közel sem japános! Nem is csoda hisz a type-r t nem japánban készítik hanem Angliában! Hiába a Japán szabvány. Nem ők rakják össze! Az angolok közel sem olyan precízek mint a japánok! Valamint fontos megjegyezni hogy a civic type-r sportos autó és nem sport autó!Soha nem fogja vissza adni azt a vezetési élményt amit egy hátsó vagy egy öszkerék hajtásos autó nyújt!

Ha megrögzött honda rajongó vagy akkor inkább vegyél accordot sokkal de sokkal jobb autó! Az előző autóm egy 2006 os honda accord type-s volt. Elmondani nem tudom mennyivel jobb autó mint a civic, és abból nem hiányzot a dinamika...
Végszó: Miért írok ilyeneket???????? Mert olyan szinten átvert ez az autó vagy csak a sok hondákról szóló legenda hogy borzasztó nagyot csalódtam ebben az autóban!És a sokk elfogult honda rajongó miatt akik nem írják le az autó negatívumait csak a pozitív dolgokat! Nekem nem egy és nem is kettő autóm volt és mint autó mániás rengeteg autót volt szerencsém kipróbálni! Kétségtelen hogy az egyik legjobb honda volt! De nem a civic! Van egy kérdés amit az oldal tesz fel: Megérte e az árát? De nincs megfelelő válasz::::: Egyáltalán nem!

- Konkrétan csak a futóművel voltak folyamatos problémàk a trágya utak miatt.Meg valami bisz basz jeladó miatt megált félúton Belgium felé és nem akart indítani. Tréler hazahozatni 3 szervíz kb 300.000 munkadíj mire kiderült hogy valami 20.000ft os jeledó szart be.... Érdekes módon hibakódot nem produkált.

hivatalos honda szervizek

Fenntartási költség (7) Évjárat 2011