Autók » Honda » Civic (2006-2011)

Civic 1.8 Executive

A legjobb ufó

Az előző autóm után, ami szopórollernek indult és végződött, jól utánajártam a típusoknak, amik szóba jöhettek, tekintve a vételárat és a jó pár elvárást, amit a második autóm felé tettem. A sok keresgélés és Facebook csoportok bújása után egyetlen típus maradt, ami egyúttal nagyon meg is tetszett, az pedig az ufó Honda volt.

Megfogadtam, hogy nem fogom megvenni az első autót amit megnézek....hát nem megvettem??? Oké tegyük hozzá, hogy kifejezetten olyat kerestem, amiben van 2zónás klíma, ülésfűtés, tempomat, xenon, panorámatető és bőrülés. Ezek nagyon ritkák, és amikor beszéltem a nepperrel, már hívták mások is, hogy jönnének az autóért, úgyhogy muszáj volt lecsapnom rá. Az átvizsgáláskor (hívtam szakértőt) kiderült pár dolog, mintpedig a kuplung pedál ropog (előre tudtam hogy típushiba, olvastam), és a honosításkor kiderült hogy a hátsó lengéscsillapítók nincsenek túl jó állapotban, ezért megegyeztünk a nepperrel, hogy ezeket orvosolja, és akkor nem alkudok. Ezeken kívül ugyanis nagyon jó állapotban volt az autó, az alja kifejezetten szép volt rohadás ügyileg, motortér is szép volt, szépen járt a motor, próba úton nem voltak zajok stb. Így sikerült hozzá jutnom 142ezer km-nél tartó kis belga ufóra.

Imádtam a kezdetektől fogva, nagyon kényelmes, kicsi tehát jó vele parkolni, de mégis meglepően nagy hely van hátul. Akárki ült bele, eddig meglepődve konstatálta, hogy mekkora a hely hátul. A hátsó üléssor többféleképpen átrendezhető, így meglepően jól pakolható az autó, nagyon sok minden elfér benne hátul. A dupla panorámatető nagyon szép, hátul ülve is lehet bámészkodni.

Sosem hagyott ott sehol, kapott egy új hosszbordás szíjat mert még a gyári volt benne, egy pár új stabszilentet mert kicsit kopogtak a rossz utakon, illetve egy jobb axiál csuklót, mert az is ki volt már kopva. Olajcseréket megkapta, azon kívül cseréltettem fékfolyadékot és kuplung folyadékot benne, mert tudtam hogy a munkahengerek érzékenyek ezekre. A legendákkal ellentétben motorolajból 8ezer km alatt sem evett egy mililitert sem.

Apróbb problémák vele: A bal első ablakemelő motor beszart, cserélni kellett, bontottból 15e volt. A csomagtartó zár elromlott, nem érzékelte a komputer, hogyha nyitva volt, ezért nem működött a csopagtér lámpa, így este gyertyafény kellett, ezt is bontottból sikerült orvosolni (10e). Klímakompresszor nem indult be, típushiba volt a reléje, ez kb 3e forint volt, azóta gond nélkül fújta a hideget. Megtudtam, a bal visszapillantó tükör egy jobbkormányos autóból került bele (nem volt jó a vetítési képe) és nem is volt befordulós, ezért ezt is lecseréltem olyanra, ami be tudott fordulni (aranyára van a bontott visszapillantóknak, 60e volt). Az autón körbe műanyag elem fut, ami csúnyán ki tud fakulni, de ezt hőlégfúvóval nagyon szépen fel lehet újítani.

Nagyon jó vezetni, én főleg autópályán, autóúton használtam, így tudott visszatankolással 7-7.5 liter között produkálni, ami egy 1.8 140 lovas benzinmotornál nem rossz. Szívó benzinhez hűen alul nincs sok erő, 4500-nál kezd felébredni, nagyon szép hangja van a motornak, tud menni ha pörgetik. A tempomattal nagyon kényelmesen lehetett vele közlekedni hosszú utakon is. A visszapillantó tükre kifejezetten nagy a többi típushoz képest, viszont az A oszlop nagyon kiszélesedik, emiatt figyelni kell elöl a holttérre. 6 sebességes váltója nagyon precíz, 6.ban 130-nál kb 3500 a fordulat, 140 felett kezd zajosodni, és 150 felett érződik, hogy nem annyira stabil.

Gyárilag is nagyon alacsony, a nagyobb fekvőrendőröknél gyökketővel kellett menni, viszont az alacsonyságának hála brutálisan stabil a kanyarokban. A futóműve nagyon keményre hangolt, nem a magyar utakra tervezték.

Alapvetően imádtuk az autót, mindig többször visszanéztem rá parkolás után, fájó szívvel váltunk meg tőle csakis azért, mert céges autó érkezett, és emiatt szegény ufó csak állt a parkolóban, úgy kellett betervezni hogy mikor tudjuk megjáratni, le nem merüljön az akksi és be ne rohadjanak a fékek.

- Ropogó kuplung pedál (típushiba) ; klímakompresszor relé (típushiba) ; stabszilentek ; axiál csukló ; ablakemelő motor ; csomagtartó zár ;

Hondás csoportban egy szaki

Fenntartási költség (9) Évjárat 2007
Teljesítmény (9) Km vásárláskor 142000
Előző autója? 2003 Renault Mégane 1.6 16V Következő autója? Skoda Octavia 2019 1.5 TSI (céges)
Verdikt (9.2/10)

Honda Civic 2006 (2006)