Autók » Honda » Civic (1995-2001)

Civic 1.6 VTI

Fapados, igénytelen, félkész tömegcikk.

Nem leszek túl hosszú, inkább vel?s:

igénytelen, kényelmetlen, egy id? után egyre csúnyább. Életem hibája volt, hogy megvettem. Persze rábeszélésre, hogy ez ilyen jól megy, meg hogy milyen megbízható. Eleinte még tetszett is, aztán egyre inkább nem. Akinek ugyanis van egy kis izlése, szolrult bele egy kis igényesség, ilyen autóba nem ül bele. Ez egy ´hülye´ gyerekeknek gyártott ostoba talicska. Nem is látni benne józan feln?tt embereket.(!)

Óriási motorzaj, a legócskább m?anyag burkolatok, melyet valaha autóban láttam, full igénytelen m?szeregység, f?leg a 70-es évekbeli quarz kijelz?s óra, melyet napsütésben képtelenség leolvasni. Az ülések katasztrófa! Sportos autóhoz képest nincs(!) oldaltartás, 50 km után gerincbántalmak. Hogy lehet egy autónak ilyen kicsi tankja??? Ha tudják a japánok, hogy ez ráadásul sokat eszik, akkor mégis mit gondoltak? Érthetetlen... És csúnya, napról napra azok a buta béka lámpák (amik ráadásul mindig párásodtak). Nincs az a n?, aki egy ilyen autót megnéz, ebb?l kifolyólag f?leg nem a benne ül?t.
Ami jó volt: futóm?, váltó, irányíthatóság. A motor csak egy túlhúzott szerkezet, kevés nyomatékkal, ami persze érthet? de a teljesítmény mellett kissé vicces.

Egyszóval: autót gyártani t?lünk nyugaton kezdtek és ott is gyártanak a mai napig. Úgy értem komplex autót, ami ha sportos, akkor mindene legyen az, ne úgy mint ennek, ahol a részletek elvesznek (pl ülések ugye). Megbízhatóság? Ugyan. Egy Skoda is tud tökéletes lenni, ez nem kunszt.
Biztos van akinek ez felháborító, de nem baj, nekem ez jött le. Örültem, hogy megszabadultam t?le. Soha többé ilyet.

- Leng?kar csere, féktárcsa csere

Fenntartási költség (5) Évjárat 1999
Megbízhatóság (9) Vezetett km 20000
Előző autója? BMW 530i Következő autója? Alfa
Verdikt (4.1/10)

Honda Civic 1995 (1996 - 2001)