Autók » Honda » City (2009)

City 1,3 Comfort

Tényleg új City

A régi Cityből ültem át az újba, ezért először persze összehasonlítom őket:
- A hátsó ülések ülőlapja már nem emelhető fel, mint a Jazzban, vagy a régi Cityben. Alatta van egy mélyedés, tároló gyanánt.
- Az első ülések ülőlapja hosszabb, jobban tartja a combot. A kormány is előrehúzható, így még én is a 184 cm-mel kényelmesen tudok ülni benne.
- A motor 100 lóerős, de nem éreztem erősebbnek mint a régit. Van ahol alig húz.
- Thaiföldön gyártják, nem Törökországban.
- A komputer már a pillanatnyi fogyasztást is mutatja, na meg a maradék kilométereket is.
- A rádiónak csak egy gombja van, sokkal bonyolultabb használni menüből azokat a funkciókat, amelyeknek eddig volt saját gombja.
- Jóval kevesebb a tároló, az anyósülésnél csak egy van, nem kettő, és a konzolnál is kisebb. Igaz van egy rejtektár.
- Jobban ki lehet látni belőle, bár magas sofőröknek még mindig belóg a tető. ( Lásd kukucskálós autó népítélet a régi Citynél )
- A csomagtartónyílás mintha szűkebb lenne.
- Mivel ritka autó és hasonlít is ezért Accordnak nézik, autópályán simán lemennek előlem, ha nagyobb autóhoz közeledem.

Tapasztalatok: kényelmes autó, családi nyaralásra is jó, ahogy városba is, sok cuccot elnyel, praktkus, szép. Ritka, eddig csak pár ilyet számoltam meg az utakon, ebből a színből csak kettőt. Jó vezetni, jó használni. Kis körben fordul, az ajtók derékszögig nyílnak, az ülés hoszú távon is kényelmes, sok kis rekesz van benne. Megéri az árát, gyakorlatilag nagy autó tulajdonságai vannak.

A problémák:
1. Nincs benne 100 lóerő, megpakolva, klímával nem gyorsul, amúgy sem ugrik.
2. A rádiója buta, a régihez képest. Se scan, se állomáskijelzés.
3. A fogyasztásmérő nem nagyon van köszönőviszonyban a tényekkel.
4. Az évi egy szervízelése drága.
5. Öt embernek már szűk, ha ebből kettő a gyerekülés.

De az autó jó és megéri az árát!
Nemsokára eladósorba kerül, mert kinőttük.

- Semmi komoly.

Honda Grohoczky