Autók » Honda » Accord (1993-1998)

Accord 2.0i TD

"Japán dízel", ami Rover

Az igény, ami alapján megvettem: napi 100-150 km-es utakra egy olcsó, gazdaságos, megbízható autó. Mivel elődje egy Skoda Favorit volt, gyakorlatilag nem volt magasan a léc, a helyzeten pedig fikarcnyit sem javított az a tény, hogy friss jogsis voltam. Nagyrészt Suzuki Swiftekkel szemeztem, néha a 400 000-res kategóriáig ki-kitekintgettem, hogy ugyan lehet-e mást is kapni ennyiért? Végül három Swiftet írtam fel, valamint ezt a jószágot. Győzött a kétliteres turbódízel gazdaságossága és ereje, a négy elektromos ablak, alufelni, klíma, elektromos tükör és a ránézésre hatalmas helykínálat. Azért csak ránézésre, mert a rutinosabbak már tudják, hogy a négyajtósok nem a praktikusságukról híresek. El is mentünk, körbejártuk az autót, közel az az állapot fogadott minket, amit a tulaj elmondott: rozsdás hátsó ívek, néhol festékhiba, de a küszöb és az alja teljesen egyben volt első blikkre. A tesztkörön szépen muzsikált, el is hoztuk. Amit érdemes tudni, hogy a motor és a váltó Rover, tehát érdemes a 420/620 SDI alkatrészeire rákeresni, ha valamire szükség van. Vannak betegségei a típusnak, de egyik sem olyan veszélyes, hogy használhatatlanná váljon tőle az autó. Írok néhány pro-kontra érvet az autóval kapcsolatban:

pro:
-gazdaságos, egyben erős motor
-korához képest gazdag felszereltség
-elől kényelmes kialakítás, kellemes vezetési pozíció

kontra:
-nehézkes alkatrészellátás
-a csomagtartó zsanérja ormótlan, megpakolva nem lehet lecsukni, mert mindenbe beleakad
-kicsi a kínálat, még kevesebb a megkímélt példány

- -Intercooler cső (Angliából kellett rendelni, itthon nem volt) - -Futómű, fék teljes felújítás - -Kuplung munkahenger (karmantyú kiszakadt) - -Indokolatlan mennyiségű olajfolyás motorból, váltóból, szervóból

Fenntartási költség (6) Évjárat 1996
Megbízhatóság (7) Vezetett km 12000