Autók » Ford » Transit Custom (2012)

Transit Custom 2.2 TDCI Trend

Átlagos felhasználásra tökéletes, de üzleti célból...

Németországból vásároltam 138 ezer kmmel, mivel a két éves garancia kint lejárt rajta. Alapvetően jó autó, de sokba kerül a szerviz, drága a gumi(200 ezer egy szett), ablaktörlő lapát 18.000 Ft.

Jól megy a maga 125Le-vel, de nem egy erőgép. Emelkedőket nem szereti, cserébe sokat is fogyaszt. Autópálya tempó 130-nál, 9,5 télen inkább 10,5.

A kialakítás igényes, számos pakolási lehetőség van benne. Ha családi autónak veszi az ember évi 15 ezer km futással akkor tökéletes. Egy baj van én kb 1,5 havonta megyek vele ennyit így hatványozódnak a kiadások.

Ebben Euro5 a motor, nincs adblue. Az új motorok (2.0 euro6) sokkal rosszabbak így nem ajánlom az új verzió megvásárlását. Motor és elektronika gondok vannak na meg az is sokat fogyaszt, ráadásul szíjas a motor a 2.2 pedig láncos PSA - nem kell tovább mondanom.

Itt ott már rozsdafoltok megjelentek, de csak az átlyukadt karosszériát csinálja meg a szerviz. Elvileg 8 év rozsdásodás ellen a vállalás. De láttam már Titanium felszereltséget, aminek rohadt a tolóajtaja 2 évesen. Erre célszerű figyelni.

- - rendszeresen üzemanyagszűrő télen(kialakítási hiba, + ne tankolj MOL-nál)20 ezer - - üzemanyag szivattyú(173e km) 177 ezer - - Fékbetét jeladó (191e km) 50 ezer - - Részecske szűrő porlasztó (212e km) 130 ezer - - Segéd ékszíj szakadás menet közben (242e km)50 ezer - - Generátor szabadonfutó csapágyasodás, görgő csapágyasodás (262e km) 255 ezer - - Főtengely szíjtárcsa kopás miatt cicergés, zakatolás (267e km) 136 ezer - - Ezen kívül minden 15.000 km-nél olajcsere, szervizben 65 ezer, Bárdi 14500. - Kötelező szerviz erősen javasolt az asszisztance miatt, nekem már lassan gyors hívón vannak. Ennek az ára alsó hangon 79990 - ez a jobbik eset, de célszerű inkább 100e számolni 50 ezer kmenként.

Ford Petrányi

Ford Vagép